Hava DurumuKıbrısManşet

Yağmur ve kuvvetli rüzgar bekleniyor


Meteoroloji Dairesi hava durumu raporuna göre bugün yer yer kısa süreli sağanak ve kuvvetli rüzgar beklendiğini açıkladı.

Meteoroloji Dairesi hava durumu raporuna göre bugün yer yer kısa süreli sağanak ve kuvvetli rüzgar beklendiğini açıkladı. Açıklamada, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları tavsiye edildi. Meteoroloji Dairesi’nden yapılan yazılı açıklamada, bugün gece yarısı ile çarşamba günü saat 21.00 arasında rüzgarın güney ve batı yönlerden fırtınamsı şeklinde esmesinin beklendiği kaydedildi.

Yarın yer yer kısa sağanak

Meteoroloji Dairesi, bugün kısa süreli sağanak beklendiğini açıkladı.
Dairenin 1-7 Haziran tarihlerini kapsayan hava tahmin raporuna göre bölge genellikle alçak basınç sistemi ile sıcak hava kütlesinin etkisi altında kalacak.
Rapora göre bugün hava az bulutlu zamanla parçalı bulutlu yer yer kısa süreli sağanak yağmurlu, çarşamba parçalı ve az bulutlu olacak, sonraki günler ise genelde açık ve az bulutlu geçecek.
Bu dönemde en yüksek hava sıcaklığı genellikle iç kesimlerde 31-34 derece; sahillerde ise 27 – 30 derece dolaylarında seyredecek.
Rüzgâr, genellikle güney ve batı yönlerden orta kuvvette zaman zaman kuvvetli; salı ve çarşamba günleri ise yer yer fırtınamsı esecek.Başa dön tuşu