Sağlık

Yağ yakımını hızlandıran bu baharatı bolca tüketin!


Kırmızı pul biber yemeklerde ve salatalarda baharat olarak kullanılmasının yanında, kilo vermek için de etkilidir. Kırmızı pul biberdeki kapsaisin denen madde yağ yakımını hızlandırır. O yüzden yemeklere kırmızı biberi bol bol ekleyebilirsiniz.

KIŞ AYLARI VÜCUDUN KENDİNİ KORUMA AYLARI

Kış aylarında metabolizma hızının azalması ve spor faaliyetlerinin azalması nedeniyle yazın verilen kilolar geri alınıyor. Bu yüzden kış aylarında kişi kilo almaya daha meyillidir. Kilo alsın, yağlansın ki kendini soğuklardan daha iyi koruyabilsin. Bu nedenle kışın kilo yapan yağlı ve şekerli besinler tüketilir. Güne mutlaka kahvaltıyla başlanmalı, kahvaltı metabolizmayı daha canlı tutacaktır. Kahvaltıda mutlaka yumurta, peynir ve yeşillik tüketilmeli. Beyaz ekmek yerine esmer ekmek tüketilmeli.

KIŞIN MUTLAKA TÜKETİLMESİ GEREKEN 10 BESİN İÇİN TIKLAYIN! KIRMIZI PUL BİBER SOFRALARDA YER ALMALI!

Kış aylarında sofralarda mutlaka kırmızı pul biber bulunmalı. Kırmızı pul biber metabolizmayı ve yağ yakımını hızlandırır.

SU TÜKETİMİNE DİKKAT EDİLMELİ

Kış aylarında su içmek unutuluyor, fakat su yerine çay ve bitki çayları içmek yeterli olmaz. Su ancak su ile yerine konur. Gün boyunca 3 litre su içilmesi lazım.

PROTEİN BAZLI BESLENİLMELİ

Öğle saatlerinde protein bazlı besinler tüketilmeli. Et, tavuk, balık, gibi besinler tüketilmeli. Çorba ekmek yerine geçer, çorbayı kışın bol miktarda tüketmesinler, Kışın öğle yemeğinin saat 14.00’e kadar tamamlanması gerekir. Çünkü 14.00- 15.30 arası göbekteki yağın eridiği saatlerdir. Kış döneminde çok fazla kuruyemiş ve kuru meyve atıştırılır. Bunlar miktarı aşarsa ciddi kalorilerdir. Soda da kalsiyum açısından zengindir, yağ yakımını hızlandırır.

KIŞIN KİLO ALMAMAK İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kış aylarında akşam 7’den sonra yemek yemeyi bırakın. Kışın haftada iki gün balık tüketin. Omega 3 triot bezini daha iyi çalıştırır buda zayıflamanıza yardımcı olur. Yatmadan 3 saat önce yemek işlemi bitsin. Vücut bir sindirsin, uyku modunda olsun ve yağ depolanması daha az olsun. Metabolizmayı daha hızlı çalıştırmak için 100 gram lahana, 10 gram kadar dereotu, maydanoz, buçuk tarçın ve yeşil elma yaklaşık fokurdayana kadar kaynatın ve gün içinde için. Metabolizmayı hızlandırmış ve vücuttaki fazla ödemi atmaya destek sağlamış olur. Kırmızı biberdeki kapsaisin dediğimiz bir madde yağ yakımını hızlandırır. Bir miktar yemeklere kırımızı pul biber atılırsa, bu metabolizmayı hızlandırır, bağışıklığı arttırır. Kırmızı biberdeki kapsaisin denen madde yağ yakımını hızlandırır. O yüzden mide probleminiz yoksa, kışın yemeklere kırmızı biberi bol bol yemeklere ekleyin. İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı