Spor

Yabancı transfer süresi uzatıldı


Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Yönetim Kurulu, dün gerçekleştirdiği toplantıda yabancı futbolcu transfer süresinin uzatılmasına karar verdi.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, daha önce 22 Ocak Pazartesi günü tamamlanacağını duyurduğu yabancı uyruklu futbolcu transferinin 5 Şubat Pazartesi gününe kadar uzatıldığını duyurdu.
KTFF Yönetim Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda yerli futbolcu kiralık transfer döneminin daha önce duyurulduğu gibi 22 Ocak 2018 Pazartesi günü tamamlanacağı belirtildi.

Yapılan toplantıda yine tüm takımlarımızın kadro bildirimini 23 Ocak Salı günü saat 17.00’a kadar Genel Sekreterliğe ulaştırmasına karar verildi.

 

Oturma izinleri için son gün 29 Ocak

KTFF Yönetim Kurulu ayrıca yabancı uyruklu futbolcuların yasal olarak yapılması gereken oturma izinlerinin 29 Ocak Pazartesi saat 17.00’ye kadar Genel Sekreterliğe teslim edilmesi gerektiğini duyurdu. Oturma izinlerinin söz konusu tarihe kadar teslim edilmemesi halinde ilgili futbolcuların lisanslarının iptal edileceğini tüm kulüplere duyurdu.

 

Üç yabancıdan fazlası serbest sayılacak

Yönetim kurulu 2018-2019 futbol sezonunda K-Pet Süper Ligi’nde bulunan kulüplerin sadece 3 profesyonel yabancı uyruklu futbolcu tescil ettirme ve/veya bildirim yapabilmeleri hakkı olacağı, bildirim yaptığı futbolcuların dışında ülkeye getirdikleri futbolcuların herhangi bir bedel olmaksızın serbest futbolcu olacağı ile ilgili karar üretti.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı