Kadın SağlığıSağlık

Vücudunuzu kolayca şekillendirin

Günümüzde son zamanlarda zayıflamak uğruna bir çok hatalar yapılıyor. Bunlardan biri de bıçak altına yatmak. Sağlık durumunuz eğer gerçekten ameliyat gerektiriyorsa olun fakat basit ve çözülebilecek problemler için bıçak altına yatmayın. İşte bu alternatif çözümlerden biri de “Body Shape”.

“Body Shape” ile ilgili merak edilenleri Mezoklinik direktörü Fizyoterapist Hülya Çağdaşer’e sorduk. O da samimiyetle sorularımızı yanıtladı…

Gizem Davulcu

Son zamanlarda ameliyatsız çözümlere yönelme var. Bunlardan biri de “body shape”. Nedir bu “body shape?”

H.Ç: Body Shape bölgesel incelme ve selülit problemlerini çözmek için tüm dünyanın tercih ettiği teknoloji. Body Shape tüm estetik sorunlarına tek uygulamada 3 enerji ile çözüm getiriyor.Bunlar da ayni anda uyguladığı vakum , radyo frekans ve kızılötesi. Bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde negatif basınç (vakum) çok uzun yıllardır tüm dünyada güvenle kullanılan sitemlerdir. Hala bir çok merkezde vakum sistemi ile çalışan cihazlar, yoğun olarak kullanılmaktadır.

hülya çağdaşer
Hülya Çağdaşer

Ne kadar sürede kişi istediği sonucu elde edebilir?
H.Ç: Son yıllarda  vakum sistemine diğer enerji çeşitleri olan radyofrekans ve infrared’in eklenmesi ile uygulamaların etkinliğinin artırılması ve kısa sürede sonuç alınması amaçlanmıştır. Body Shape cihazı içerisinde hem vakum, hem radyofrekans hem de infrared enerjisi kullanarak etkili uygulamalar yapmak kısa sürede bölgesel incelme ve selülitte tatmin edici sonuçlara ulaşmak için üretilmiş sistemlerdir.
Nasıl işe yarar?
H.Ç: Ameliyatsız liposection olarak nitelendirilen body shape sisteminde; bölgesel yağlanma, selülit ve vücut şekillendirmede mucizeler yaratmaktadır. Yapılan işlemlerde enerji yoğunluğu ve yüksek frekans, cildin derinliklerine kadar inip yağların parçalanmasını ve buharlaşmasını bunun yanı sıra vakum masajı sayesinde lenf drenaj ile dolaşımı hızlandırarak yağların lenf kanalları yoluyla vücuttan atılmasını sağlar. Böylelikle cildi sıkılaştırır ve düzelterek şekle girmesine yardımcı olur.

Nasıl çalışır?
H.Ç: Body Shape sisteminin el aparatları ile vücut ve daha küçük alanlar için geliştirilmiş başlıkları mevcuttur.  Vücut bölgeleri için kullanılan başlıkta, emme- vakum görevi yanında roller’ler sayesinde cilde bipolar radyofrekans uygulanmakta ve aynı zamanda infrared enerjisi cilde uygulanarak etkin uygulamalar sağlamaktadır. Vakum enerjisi, emme uygulaması ile derin dokularda masaj etkisi yaratırken aynı zamanda yağ hücrelerinde parçalanma yapar.  Dolaşımı artırarak uygulama yapılan bölgenin ödemden kurtulması sağlanır. Radyofrekans enerjisi bipolar özelliği ile derin dokularda ısı artışı sağlar. Isı artışı yağ hücrelerinin parçalanmasını kolaylaştırırken ısı ile damarlarda genişleme parçalanan yağların atımını sağlar. Dolaşımın artması ile vücut şekillendirme ve selülit uygulama sonuçları istenilen düzeye ulaşmış olur.
Selülit tedavisinde de kullanılabilir mi?
H.Ç: Tabiki, radyofrekans, derin dokulardaki ısı artışı ile kolojen dokuda remodeling (yeniden yapılanma) yaparak cildin portakal kabuğu görünümünden kurtulmasını, sarkma ve kırışıklıkların azalmasını sağlar. Vücut yanında yüz ve diğer küçük bölgeler için kullanılan başlık sayesinde tüm ciltte cilt kalitesinin ve elastikiyetinin artırılması amaçlanır.
İnfrared enrejisi cildin yüzeysel ve derin dokularda ısı artışını sağlayarak cildin düz pürüzsüz görünümünü sağlar.
Selülitte görülen portakal kabuğu görünümünün tedavisini sağlar, ayrıca vücut şekillendirme uygulaması sonucunda da infrared enerjisi cildin canlı, pürüzsüz gergin olmasını sağlar.
İnfrared sistemi yüzeyde acısız ve güvenli mükemmel bir koruma sağlar.

body

Ne kadar süre kişi “body shape” tedavisi görür? Nerelerde uygulanır?

H.Ç: Birkaç hafta sürecek düzenli bir tedavi ile gözle görülür bir incelme ve selülit görünümünde düzelme sağlanır. Tabi kişinin vücut yapısı, kilosu da çok önemli. Uzman kişi tarafından incelenip seanslar ona göre ayarlanabilir.
Kullanımın alanlarına gelirsek vücut şekillendirme, bölgesel incelme, selülit tedavisi, cilt gençleştirme, yüz gençleştirme, çatlak tedavilerinde güvenli olarak kullanılabilir.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı