Vizeye takıldılar - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Aralık 11, 2023
FutbolSpor

Vizeye takıldılar

KKTC A Milli Takımı Londra öncesi son antrenmanını bugün yapacak ve yarın adamızdan ayrılacak

 


 

4 OYUNCU OLMAYACAK

Milli takımın Londra’daki karşılaşmasında kadroda bulunan 4 önemli oyuncu forma giyemeyecek. Adil ve Ahmet Sönmez vize problemi nedeniyle Londra’da olmayacak. Londra’ya götürülecek Esin Sonay tarak kemiğindeki sakatlığı, Mehmet Kaygısız ise kasığında yırtık şüphesi nedeniyle riske edilmeyecek

 

SON ANTRENMAN BUGÜN

Milli takım son antrenmanını bugün sabah Atatürk Stadı’nda yapacak ve yarın sabah 07.45’te ise Londra seyahati başlayacak. Londra’da 21 Mayıs’ta özel bir karşılaşma yapacak milli takımımız 23’üncü adaya dönecek

Ahmet ÖZSOY

KKTC A Mili Futbol Takımımızın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Londra’da 21 Mayıs günü oynayacağı özel karşılaşma öncesi ülkemizdeki son antrenmanı bugün yapılacak.

Teknik Direktör Fırat Canova ve yardımcı Teknik Direktör Bülent Aytaç nezaretinde çalışmalarını sürdüren milli takımda vize ve sakatlık problemleri yaşandı.

Haziran ayında ülkemizde yapılacak Conifa Kupası öncesi Londra’da Türk Toplumu Karması ile özel bir maç oynayacak olan milli takımımızda Ahmet Sönmez ve Adil Uçar İngiltere’ye vize alamadı. Vize sorunu nedeni ile Londra’ya gidemeyecek olan iki futbolcu Haziran’daki Conifa Kupası’nda kadrodaki yerlerini alabilecek.

 

Esin ve Mehmet Kaygısız sakat

Milli takımda Ahmet Sönmez ve Adil’in Londra’ya gidemeyecek olmasının yanında, Londra’ya götürülecek fakat sakatlıkları nedeniyle forma giyemeyecek iki futbolcu daha bulunuyor.

Çetinkaya’nın golcü futbolcusu Esin Sonay’ın ayak tarak kemiğindeki sakatlığı geçmedi. Milli takımla ilk antrenmanlara çıkan Esin’in tarak kemiğindeki sakatlığının doktor raporunda 4 haftaya tamamen geçeceği belirtilmişti ancak bölgedeki ödem yeniden nüksetti ve Esin bu sakatlığı nedeniyle Londra’da riske edilmeyecek.

 

Kaygısız’da yırtık endişesi

Milli takım kadrosunda bulunan savunma oyuncusu Mehmet Kaygısız’ın sakatlığı da ciddi durumda. MR raporu temiz çıkan Mehmet Kaygısız’ın kulübü tarafından gönderildiği İstanbul’daki tedavisinden iyi haber gelmedi.

İstanbul’da Fenerbahçe kulüp doktoru Spor Hekimi Doç.Dr.Burak Kunduracı tarafından tedavi edilen Kaygısız’ın kasığında yırtık şüphesi bulunuyor. Buna göre tedavisine başlanan Mehmet 10 günlük özel programın ardından normal çalışmalara başlayacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar