Venezuelalı mankenler Türkiye'ye akın etti... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Magazin

Venezuelalı mankenler Türkiye’ye akın etti…

22 MANKEN SÖZLEŞME İMZALADI:

Venezuelalı Top Modeller ülkelerindeki kriz yüzünden çalışamaz duruma gelince soluğu Türkiye’de aldı. Aralarında tescilli manken Shannon De Lima’nın da bulunduğu 22 manken Türkiye’de sözleşme imzaladı


 

Venezuela’nın içinde bulunduğunu maddi kriz ülkenin önde gelen Mankenlerini de vurdu. Venezuela’da ekonomik krizin kasıp kavurduğu, eylemlerin ülkeyi yaktığı bir ortamda iş bulamayan top modeller, birer birer Türkiye’de Tarkan Acar ile anlaşmaya başladı.

Top modeller ülkelerinde tanıtım ve defile ücretlerinde yüzde 50 indirim yapmalarına rağmen iş bulamayınca, Türk podyumlarını tercih etmeye başladı.

Tarkan Acar ile ilk olarak 22 manken sözleşme imzaladı, kendilerini Türkiye´de yabancı bir ülkede değil de kendi vatanlarında gibi hisseden güzel mankenler bu kararlarından memnun olduklarını söyledi.

Venezuela güzeli Türkiye’de seçilecek

Tarkan Acar Venezuela Güzellik Yarışması’nın bu yıl Türkiye´de yapılacağını söyledi. Acar; “Projede Venezuelalı mankenlerin ülke krizinden darbe almadan zor günleri atlatması amaçlı kültürel bir güzellik yarışması hazırlıyoruz. Venezuela´da krizin devam etmesi durumunda bu organizasyonu Venezuela mankenlerin katılımıyla Türkiye´de gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Artık İstanbul´da ikamet eden Venezuelalı Mankenler; “Türkiye´de iş bulma şansım daha yüksek. Venezuela’da da kriz nedeniyle tasarımcılar defilelerini azalttı. Oynayabileceğimiz reklam filmleri de çok sınırlı. Türkiye benim için iyi bir çözüm ülkesi.” dediler.

Podyumlara taht kuracaklar

Modellik için İtalya´dan teklif aldıklarını ancak reddettiklerini söyleyen Venezuelalı mankenler “Sürekli İstanbul´dayız artık. Türkçe de öğreniyoruz. Manken ajansları Ukraynalı, Rus veya Fransız Manken tercih ettiklerini belirtiyorlar. Umuyoruz ki önümüzdeki dönemde Venezuelalı mankenler de İstanbul’daki moda etkinliklerinde yer alabilirler.” diye konuştu.

 

Shannon’dan Türk erkeklerine övgü

Venezuela’nın tescilli bir mankeni Shannon De Lima, açıklamasında, Türk erkekleri için de, “Venezuelalı erkeklerden daha yakışıklı değiller. Buna rağmen Türk erkekleri kadını daha fazla cezbediyor. Türkiye’ye Tarkan Acar daveti ile geldik ve kendisi menajerimiz olarak çok başarılı ve bizi her konuda destekliyor. Biz de ona çok güveniyoruz.” dedi.

 

Steffani Türkleri dostça buluyor

Bir başka Venezuelalı manken olan 23 yaşındaki Steffani de iki yıldır İstanbul´da podyumlara çıkıyor. “Moda artık Venezuela için lüks” diyen güzel manken, Venezuela´da bir iş yaptıklarında ödeme için altı ay beklediklerini, Türkiye´de ise podyumdan indiğinde parasını aldığını söyledi. Steffanie, “Katalog çekimi için Türkiye’de 800-1200 dolar ödeniyor. Ülkemde bu miktar imkânsız. Üstelik Türkler bize çok dostane davranıyor.” dedi.

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar