Spor

Ve Yelena imzaladı
“YDÜ’DE OLMAKTAN MUTLUYUM”: Yelena Leuchenka imza töreninde yaptığı konuşmada, “Çin Ligi’nin sona ermesinden sonra menajerimden gelen haber sonrası Yakın Doğu’nun teklifini kabul ettim. Bu benim kariyerim açısından da değişik bir deneyim olacak” dedi
İMZA TÖRENİ NEU RA 25’TE YAPILDI: Yelena Luchenka için dün NEU RA 25 Spor Salonu’nda imza töreni yapıldı. Sözleşmeyi Yelena ile Hakan Atamtürk imza koydular. Törene Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Murat Tüzünkan da katıldıTonguç KOTAK

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Lig E Grubu’nda yer alan temsilcimiz Yakın Doğu Üniversitesi’nin yeni transferi Belaruslu pivot Yelena Leuchenka dün düzenlenen törenle sözleşme imzaladı.
32 yaşındaki 1.97’lik pivot Yelena Luechenka için NEU RA 25 Spor Salonu’nda imza töreni yapıldı. Sözleşmeye Yelena ile Hakan Atamtürk imza koydular. Törene Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Murat Tüzünkan da katıldı.
Yelena, Yakın Doğu Üniversitesi’nde 4 numaralı formayı giyecek.

Atamtürk: KKTC’ye en kariyerli oyuncuyu aldık
Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı ve Yakın Doğu Spor Kulübü Başkanı Hakan Atamtürk törende yaptığı konuşmada, “KKTC tarihinin en büyük transferini gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Yelena ile takımımız daha da güçlendi. Hedefimiz olan Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi için takımımıza büyük katkı verecektir. Ayrıca KKTC için de bir tanıtım elçisi olacaktır” açıklamasını yaptı.

Tüzünkan: Önemli bir ismi transfer ettik
Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Yardımcı Doç. Dr. Murat Tüzünkan da imza töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:
KKTC’ye önemli bir oyuncuyu getirdik. Bu transfer hem Yakın Doğu hem de KKTC’nin tanıtımına büyük katkı yapacaktır. Bu transferde başrolü oynayan Mütevelli Heyei Başkanımız İrfan Günsel’e teşekkür ederiz. Takımımız ve Yelena ile hedefimiz olan 1. Lig’e adım adım ilerliyoruz.

Yelena: Bu yapıda olmak güzel
Belaruslu pivot Yelena Leuchenka da sözleşme imzaladıktan sonra yaptığı açıklamada önemli noktalara dikkat çekti.
Yelena, “Bu sezon Çin Ligi’nde 40 maçta forma giyerek buraya geliyorum. Çin’de lig biterken, menajerimden aldığım telefonla bir anda işler hızlandı. Yakın Doğu ile her konuda anlaşarak buraya geldim. Benim kariyerim açısından da değişik bir deneyim olacaktır. Burada şu ana kadar bana gösterilen ilgiden son derece mutluyum. Takımın hedefini biliyorum. Takım arkadaşlarımızla birlikte bu yapının içinde önemli işler yapıp takımı Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ne çıkarmak istiyoruz. Kendi sahamızda oynayacağımız İstanbul BGD maçını iple çekiyorum. Bu maçta seyircimizle de bir arada olacağız” diye konuştu.

Çocuklardan büyük ilgi
Yelena Luechenka imza töreni sonrasında NUE RA 25 Spor Salonu’na gelen Yakın Doğulu küçük öğrencilerle hem hatıra fotoğrafı çektirdi hem de bir çocukla basketbol oynadı. Belaruslu oyuncunun sempatik tavırları minikler tarafından beğenildi.

 

Fotoğraflar: Ahmet VAMIK

Başa dön tuşu