Ve Meliz, Portekiz’de pistte - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Spor

Ve Meliz, Portekiz’de pistte

Ve Meliz

 

Meliz Redif, Avrupa Atletizm Şampiyon Kulüpler Kupası’nda ENKA takımı ile Portekiz’de mücadele edecek. Sporcumuz bu akşam saat 19.00’da 400 metre ve yarın da 4X400 metrede koşacak


Tonguç KOTAK

Londra Olimpiyatları’nda koşan ilk KKTC’li atlet olan Meliz Redif bir yıllık aradan sonra yeniden pistlere dönüyor.
Meliz Redif, Avrupa Atletizm Şampiyon Kulüpler Kupası’nda ENKA takımı ile Portekiz’de mücadele edecek.
25-26 Mayıs 2013 tarihlerinde Portekiz’in Vila Real De Santo Antonio kentinde düzenlenecek olan şampiyonada ENKA’nın rakipleri arasında; Rusya’dan Son şampiyon Luch Moscow ve İspanya’dan son Avrupa ikincisi Valencia, Portekiz’den Sporting Clube, Dundrum South Dublin (İrlanda), USK Praha (Çek Cumhuriyeti), Birchfield Harriers (İngiltere), CA Montreuil (Fransa)  takımları yer alıyor.
Atletizm’de geçtiğimiz yılın Avrupa 3ncüsü unvanı ile piste çıkacak olan ENKA Kız takımı, Avrupa’nın ülke şampiyonu olan diğer 7 takımı karşısında Avrupa şampiyonu olmak için mücadele edecek.

Bugün 400 metre koşacak

25-26 Mayıs tarihleri arasında Portekiz’de gerçekleşecek olan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda Türkiye’yi ENKA takımı temsil ederken, sporcumuz Meliz Redif de bu takımda yer alacak.
Meliz Redif, ENKA adına bu akşam saat 19.00’da 400 metrede piste çıkarken, yarın da 4X400 metre bayrak takımı ile yarışacak.

Redif, İzmir’de de koşacak

Bu arada Meliz Redif ayrıca İzmir’de Türkiye Büyükler Atletizm Şampiyonası’nda mücadele edecek.
1-2 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek şampiyonada başarılı olan sporcular, Akdeniz Oyunları, Üniversite Yaz Oyunları, 23 Yaş altı Avrupa Şampiyonası, Gençler Dünya Şampiyonası ve temmuz ayında Moskova’da yapılacak olan Dünya Büyükler Şampiyonası’nda yarışacak Türkiye Milli Takımlarının kadrosu da belli olacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar