Kıbrıs

Vatandaşın vazgeçilmezi piknik keyfi


Nadire BAHADİ

Kurban Bayramı’nın ikinci gününde bazı vatandaşlar aile ziyaretlerine devam ederken, bazıları ise sevdikleri ile birlikte Boğaz Piknik Alanı’na akın etti. Bayramın ilk gününde aile ziyaretlerini tamamlayarak güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar, çoluk çocuk, genç, yaşlı bir araya gelerek güzel bir gün geçirdi. Boğaz Piknik Alanı’nın alışılmış çöp manzaraları ise piknik yapmaya gelen vatandaşların tepkisine yol açtı.

Bayramın ikinci gününde mangallar yakıldı
Hafta sonu ile birleşerek 6 gün sürecek olan Kurban Bayramı tatilinin ikinci gününde ailesi ve sevdikleri ile bir araya gelen vatandaşlar piknik alanlarını doldurdu. Bayramın ikinci gününde mangallar yakılarak gerek kurbanlıklar gerekse satın alınan beyaz ve kırmızı etler pişirilip mükellef sofralar kuruldu. Piknik alanında büyükler sohbet ederek keyifli vakit geçirirken, çocuklar ise açık havanın verdiği enerji ile gönüllerince bir gün geçirdi.

Vatandaş tepki gösterdi
Boğaz Piknik Alanı’nın alışılmış çöp manzarası ise gözlerden kaçmadı. Bazı duyarsız vatandaşların piknik yaptıktan sonra çöplerini toplamayarak atıl durumda bırakması piknik yapmak için Boğaz Piknik Alanı’nı tercih eden diğer vatandaşların tepkisine yol açtı. Dolup taşan çöp kutuları ve etrafa gelişi güzel atılmış plastik tabak, bardak ile naylon poşetler, piknik alanında büyük çevre kirliliğine yol açtı.


Güneşli günde piknik yapmayı tercih eden ailede kadınlar mangala girecek etleri hazırlayıp sofrayı kurarken, ailenin erkekleri ise mangal ile ilgilendi
 
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı