Spor

Van Persie: Wenger benim futbol babamHollanda 'nın De Telegraaf gazetesine açıklamada bulunan Robin van Persie, düzenli olarak konuşmaya devam ettiği Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger'in kendisini küçük yaştan gerçek bir futbolcu olana kadar yetiştirdiğini dile getirdi.
Wenger'in genç ya da yaşlı ayırt etmeksizin tüm futbolcuların kendilerini büyük bir ailenin parçası hissedecekleri güvenli bir ortam oluşturduğunun altını çizen 31 yaşındaki oyuncu, güven ve saygının karşılıklı olduğunu, Wenger gibi Alex Ferguson'ın da bunu vermesini bildiğini ifade etti.
Louis van Gaal'in antrenmanlarının çok ağır olduğunu ve Hollandalı teknik adamın bahane kabul etmediğini ileri süren Van Persie, "Sir Alex, Ferdinand, Giggs, veya Scholes ile nasıl bir ilişkisi kuracağını biliyordu. Bu oyuncular bu sayede uzun zaman kariyerlerini sürdürdü. Bu antrenörün kabiliyetidir. Her antrenörde bu kabiliyet yok" ifadelerini kullandı.
Futbolculuk hayatında çok iyi dostluklar kurduğuna da dikkati çeken Hollandalı futbolcu, "Manchester United'a gelişimden birkaç yıl önce ailemizle Mallorca'ya tatile gitmiştik ve Vidic de ailesiyle oradaydı. Bana selam vermedi çünkü Arsenal'ın oyuncusuydum. Şimdi o benim en iyi arkadaşlarımdan biri. Geçen ay onun Mallorca'daki evine tatile gittik" diye konuştu.
Altı ay araba kullanamayan Rio Ferdinand'ı bir maça arabasıyla götürdüğü için şoför olarak çağrıldığını anlatan Van Persie, ayrıca iyi bir futbolcu olarak değerlendirdiği Wayne Ronney'nin çok şakacı bir insan olduğunu sözlerine ekledi.


Başa dön tuşu