Kıbrıs

Uyuşturucuyu güneyden getirdiğini itiraf etti

Narkotik ekiplerinin hafta sonu gerçekleştirdiği uyuşturucu opersyonunda, evinde 100 gram Hintkeneviri ile yakalanan Omar Alabed aleyhindeki soruşturma devam ediyor

 

Devrim DEMİR

Lefkoşa’da 7 Eylül tarihinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda tasarufunda 100 gram Hİntkeneviri bulunan Suriye uyruklu zanlı Omar Alabed aleyhinde yürütülen soruşturma henüz tamamlanmadı.

Alabed, tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün ek süre talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemsi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad, zanlının tasarrufunda 100 gram uyuşturucu madde bulunduğuna, suç ortağının arandığına, parmak izi sonuçlarının beklendiğine vurgu yaparak soruşturmanın selameti için zanlının 6 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.

 

Suç ortağı aranıyor

Mahkemede ifade  veren polis memuru Ozan Özder,  zanlı Omar Alabed’in 07 Eylül  tarihinde, Lefkoşa’da evinde yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 100 gram ağırlığında Hintkeneviri uyuşturucu madde bulunarak emare olarak alındığını söyledi.

Polis,  zanlıdan yapılan sorgulamada söz konusu uyuşturucu maddeyi ayni gün henüz tespit edilemeyen bir kişi aracılığı ile Güney Kıbrıs’tan ithal ettirdiği itirafında bulunduğunu mahkemeye aktardı.

Özder, soruşturulacak şahıslar, alınacak ifadeler, aranan bir şahıs olduğuna ve parmak izi araştırmasının devam ettiğine dikkat çekerek zanlının 6 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı