Uyuşturucuya geçit yok

10 Ekim 2013 Perşembe | 10:51
Uyuşturucuya geçit yok
Kıbrıs Town Houses

Devrim DEMİR

Uyuşturucu kullanımının önüne geçmek için Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nin operasyonları hız kesmiyor. Üzerlerinde 2 gram Hint keviri türü uyuşturucu madde ve uyuşturucu olduğuna inanılan 2adet hap ile Ercan Havalimanı’ndan giriş yaparken yakalanan zanlı Hikmet Çakar ve Ramazan Yıldız gözaltına alındı. Zanlılar dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıç önüne çıkarılırken, polis zanlılar aleyhine ifade verdi.
Soruşturma devam ediyor
Mahkemede ifade veren polis zanlı Hikmet Çakar ve Ramazan Yıldız’ın önceki gün Ercan Havalimanı’ndan giriş yapmak isterken Narkotik köpeğinin tepkisi ile üzerlerinin arandığını ve 2 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile 2 adet uyuşturucu olduğuna inanılan hapları bularak  emare olarak aldıklarını söyledi. Zanlılar hakkında başlatılan soruşturmanın henüz devam ettiğini ve alınacak olan ifadelerin olduğunu söyleyen polis, zanlı Hikmet Çakar ve Ramazan Yıldız’ın soruşturmanın selameti için 2 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.
2 gün daha tutuklu…
Mahkeme polisin vermiş olduğu ifadesinin ardından, zanlıların soruşturmadan kaçmalarını engellemek için 2 gün daha tutuklu kalmalarına emir verdi.