Ürdünlü öğrenci tutuksuz yargılanacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Aralık 1, 2023
Kıbrıs

Ürdünlü öğrenci tutuksuz yargılanacak

Mağusa’da polisin bir evde düzenlediği operasyonda tasarrufunda hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirilen üniversite öğrencisi Emmad Türkmen aleyhindeki soruşturma tamamlandı

Nadire BAHADİ  

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekiplerinin aldığı bilgi üzerine, Mağusa’daki bir evde düzenlediği operasyonda tasarrufunda uyuşturucu madde bulunan Ürdünlü üniversite öğrencisi Emmad Türkmen dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlaması ile hakkında başlatılan soruşturmanın tamamlanmasının ardından teminata bağlanan zanlı, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Soruşturma tamamlandı

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hüseyin Osum, mahkemede sunduğu ifadesinde, 26 Ekim 2016’da alınan bir bilgi ışığında, zanlının Mağusa’daki evinde mahkeme emri gereği arama yaptığını söyledi. Zanlı Emmad Türkmen’in evde tespit edilip evde yaptığı aramada, tahta kasa içerisinde bir gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu ifade eden Osum aramada ayrıca içerisinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan uyuşturucu öğütücüsü ile bir adet metal tüpün de ele geçirdiğini anımsattı. Oturma odasındaki kül tablasında içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olan bir adet sigara izmaritinin bulunduğunu ifade eden Osum, zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek Ürdünlü üniversite öğrencisi Emmad Türkmen’in teminata bağlanmasını talep etti.


Serbest bırakıldı

Mağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımula, Emmad Türkmen’in yurt dışına çıkışını yasaklayarak kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine l konulması yönünde talimat verdi. Zanlının 4 bin TL nakdi teminat yatırmasına karar veren Yargıç Hacımulla, Emmad Türkmen’in ayrıca haftada 2 gün en yakın polis karakoluna giderek ülkede bulunduğuna dair imza vermesine karar verdi. Teminat şartlarını yerine getiren zanl tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar