Üniversiteler ödüllerini aldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 23, 2024
Diğer SporlarSpor

Üniversiteler ödüllerini aldı

ÖZGÜRGÜN: ÜNİVERSİTELERİMİZ YÜZ AKIMIZDIR: Başbakan Hüseyin Özgürgün yaptığı konuşmada üniversitelerin kaydettiği başarılarla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yüz akı ve gururu olduğunu ifade ederek, ülkenin turizm ve üniversitelerle ivme kazandığını ifade etti

BEROVA: BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ: Üniversitelerin eğitim yanında öğrencilere sosyal aktiviteler de sunma durumunda olduklarını belirten Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova, bu kapsamda15’incisi gerçekleştirilen KKTC Üniversiteler Spor Oyunları’nın büyük önem arz ettiğine vurgu yaptı

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]1[/dropcap]5. KKTC Üniversite Spor Oyunları kapanışı ve ödül töreni yapıldı.

Başbakan Özgürgün, UKÜ’de yer alan oyunların kapanış ve ödül töreninde bir konuşma yaptı.


Başbakan Hüseyin Özgürgün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bugün 100’ün üzerinde ülkeden 80 bin öğrenci ve 13 üniversite ile gerçek bir eğitim adası olduğunu vurguladı.

Özgürgün: Yüz akı ve gurur

Başbakan Hüseyin Özgürgün, yaptığı konuşmada üniversitelerin kaydettiği başarılarla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yüz akı ve gururu olduğunu ifade ederek, ülkenin turizm ve üniversitelerle ivme kazandığını ifade etti.

Lise ve üniversite yıllarında ödül alan tarafta bulunurken bu kez ödül veren tarafta yer aldığını belirten Özgürgün, oyunlar kapsamında sporcu gençlerle bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Sporun insan üzerindeki olumlu etkilerine değinen Özgürgün, şunları ifade etti:

Sporcu gençlik yetiştiği zaman başarısı çok daha fazla olacaktır. Bu bilinçle yetişen gençlerin hedefinde başarı, arkadaşlık, takımdaşlık ve sporun gerektirdiği disiplinin yapıya çok ciddi yansıması lazım. İnsanın hem bireysel hem de toplumsal başarılarında sporun çok önemli bir yeri vardır. Ben bunu bizzat yaşamış birisiyim. Dolayısıyla sporun değer ve güzelliğini de gençlerin yaşamasını yürekten paylaşmak istiyorum ve bu tür organizasyonları kaçırmama niyetindeyim.

“Spor, benim için yaşam biçimi”

“Hükümet olarak üniversitelerimizle gurur duyuyoruz” diyerek konuşmasını sürdüren Başbakan Özgürgün, “Bakanlık, ana muhalefet dönemi ve Başbakan olarak yıllardır siyasetin içerisinde birisi olarak, gençlerle diyaloğum hiç kopmadı. Bir çok kez veteran sporcu, antrenör, yönetici olarak bulunduğum sahalarda bu kez de siyasetçi olarak gençlerle birlikte devam ediyorum. Benim için bir yaşam biçimi olan sporun gençler tarafından da benimsenmesi, onların bir anlamda geleceğe hazırlanması, bunu yaparken bizim de onlara motivasyon sağlama anlamında böylesi ödül tören ile diğer aktivitelerinde yanlarında olma zaruretimiz vardır.

Üniversitelerimiz bugün KKTC’nin gerçekten yüz akıdır. Bugün 100’ün üzerinde ülkeden 80 bin öğrenci ve 13 üniversiteyle gerçekten gerçek bir üniversite adasıyız ve bu bizim gururumuzdur. KKTC turizm ve üniversiteleriyle gerçekten büyük bir ivme kazanmıştır. Başta federasyonumuz olmak üzere tüm emeği geçenleri sporcuları yürekten kutluyorum” dedi.

????????????????????????????????????

Berova: Oyunlara büyük önem veriyoruz

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, KKTC’nin eğitim adası olma yönünde ciddi bir mesafe aldığını söyledi.

Yüksek öğretimde kaydedilen gelişmeleri memnuniyetle izlediklerini ifade eden Berova, Bakanlık olarak eğitim kalitesini yükseltme gayreti içinde olacaklarını belirtti.

Üniversitelerin eğitim yanında öğrencilere sosyal aktiviteler de sunma durumunda olduklarını belirten Berova, bu kapsamda 15’incisi gerçekleştirilen KKTC Üniversiteler Spor Oyunları’nın büyük önem arz ettiğine vurgu yaptı. Berova, oyunlara katılan tüm sporculara ve eğitmenlere teşekkürlerini sundu.

????????????????????????????????????

Kınacı: Farklı branşları bir arada tutuyoruz

KKTC Üniversiteler Spor Oyunları Federasyonu Başkanı Aşkın Kınacı da konuşmasında ülkede farklı branşlarda faaliyet yürüten ve organize eden tek federasyon olduklarını belirterek, her yıl bin 200’ün üzerinde sporcuya madalya takdimi, farklı alanlarda spor yapma ve öğrencilere diğer üniversitelerdeki öğrencilerle tanışma imkanları sunduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından başarılı takımlara ödülleri verildi, teşekkür plaketleri sunuldu ve ödül töreni havai fişek gösterisiyle sona erdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar