Ünal Üstel: Çatalköy Doğu Çevre yolu ile alakalı istimlak sorunlarının büyük bölümünü çözdük - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Aralık 1, 2023
KıbrısManşet

Ünal Üstel: Çatalköy Doğu Çevre yolu ile alakalı istimlak sorunlarının büyük bölümünü çözdük

Başbakan ve UBP Genel Başkanı Ünal Üstel başlatmış olduğu bölge gezileri kapsamında Çatalköy’e ziyaret gerçekleştirdi.
Başbakan ve UBP Genel Başkanı Ünal Üstel başlatmış olduğu bölge gezileri kapsamında Çatalköy’e ziyaret gerçekleştirdi.
Ünal Üstel yaptığı konuşmada Çatalköy Doğu Çevre yolu ile alakalı istimlak sorunlarının büyük bölümünü çözdük. En kısa sürede Doğu Çevre Yolu Projesi’ni başlatacak ve ülkenin en önemli trafik sorunlarından birini ortadan kaldıracağız.” ifadelerini kullandı.
Çatalköy’de konut sıkıntısı yaşayan gençlerin bu sıkıntılarını çözmek amacıyla kırsal kesim ve Sosyal konut projelerini Çatalköy’de de hayata geçireceklerini söyleyen Üstel, “Gençlere sadece kırsal kesim arsası vermeyeceğiz. Aynı zamanda hazırlıklarına başladığımız Kırsal Kesim Konut Kredileri ile de o arsalara ev yapmalarını sağlayacağız.” dedi.
Üstel, “Halkımızın bizim ayağımıza gelmesini beklemeden biz halkımızın ayağına giderek sorunları yerinde görüyor ve bir sonraki ziyaretimizde projelerimizle yanlarına dönüyoruz. Bu anlayışımız devam edecek.
İstikrarla yolumuza devam ediyoruz. Önümüzde 3 yıla yakın önemli bir süre var. Bu sürede ülkenin yıllardır ertelenen tüm sıkıntılarını çözmek adına kararlılıkla ve cesaretle gerekli adımları atmaya halkımıza hizmet götürmeye devam edeceğiz.” diyerek konuşmasını noktaladı.
Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar