FutbolSpor

Umut Bahadır’a 50 gün hak mahrumiyeti


KTFF Disiplin Kurulu, geçtiğimiz hafta Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda  Binatlı – Esentepe K-Pet Süper Lig  play-out müsabakasının bitimini  müteakip, Esentepe Başkanı Umut Bahadır’ın, saha içerisine girip hakem soyunma odasına doğru giderek, hakeme yönelik kişilik haklarına saldırıda bulunduğu, hakaret, küfürle ve tehditlerde bulunduğu keza, hakem soyunma odasının kapısını zorlayıp içeriye girmeye teşebbüs ettiği raporlardan tespit edildiği cihetle,50 gün hak mahrumiyeti cezası verilmesine karar verdi.

 

Fehim Dayı’dan özür diliyorum

Esentepe Başkanı Umut Bahadır konuyla ilgili olarak bir açıklama yayınladı ve maçın hakemi Fehim Dayı’dan özür diledi. Bahadır’ın açıklaması şöyle: “Geçtiğimiz hafta sonu oynanan  Binatlı-Esentepe Süper Lig play-out final müsabakası sonrası söylediğim sözlerden ötürü karşılaşmanın hakemi Sayın Fehim Dayı’dan ve hakem camiasından özür diliyorum.

Özellikle maç günü yaşadığım acı olaydan sonra çevremin baskısı ile gitmek zorunda kaldığım karşılaşma sonrası, hocama sadece bir pozisyonda fikrini neden değiştirdiğini sormak için yanına gitmeye çalışırken çevremdeki kişiler tarafından acayip şekilde tutulmaya çalışılınca gerildim ve neden kullandığımı halen daha bilmediğim bazı kelimeleri maçın hakemine sarf ettim. Hocamız bunu hak etmemiştir.  Tabii ki şimdi siz, “özür diledi her şey bitti mi?” diye sorabilirsiniz. Hayır ben hala  vicdanımla hesaplaşma aşamasındayım.  Ama Disiplin Kurulu’nun vereceği kararı değiştirmek amacıyla değil Kurul’un kararından sonra bir özür yazısı paylaştığımı üzülerek sizlere iletir, Binatlı Spor Kulübünü de haklı başarısından dolayı tebrik ederim.”

 

Muhammed Ali’ye 3 maç men cezası

Disiplin Kurulu, ayni müsabakanın bitiminde, hakeme yönelik kişilik hakkına saldırıda bulunduğu ve hakaret, küfür, tehdit içerikli sözler sarf ettiği raporlardan tespit edilen Esentepe futbolcusu Muhammed Ali Karal’a, da 3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine karar verdi.

 

Çağer’ 2 maç ceza

Disiplin Kurulu, yine ayni müsabakanın bitiminde, hakem soyunma odasının önüne gelerek hakeme yönelik kişilik haklarına saldırıda bulunduğu,  hakaret, küfür, tehdit içerikli sözler sarf ettiği raporlardan tespit edilen Esentepe Teknik Direktörü Hüseyin Çağer’e ise, 2 resmi müsabakadan men cezası ve  soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı verilmesine karar verdi.

 

Esentepe’ye 1 maç saha kapama cezası

Disiplin Kurulu, ayni müsabakada, yaklaşık 15-18 Esentepe taraftarının tribünden atlayarak oyun alanına girip, hakem odasının bulunduğu bölgede stadyumun düzeni bozacak ve güvenliği ihlal edecek şekilde eylemde bulundukları raporlardan tespit edilen Esentepe Kulübü’ne 1 maç saha kapatma cezası verilmesine oybirliği ile karar verdi.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı