Köşe Yazarları

Ummadık taş baş yardı


Bir tarafta liderin puan kaybı yaşayabilme ihtimali ile zirveye yanaşma fırsatı olan Yenicami, diğer tarafta ise belki bir ümit lige tutunurum düşüncesindeki Yeni Boğaziçi. Ortada ise vasat bir futbol. Dünün özeti bu şekildeydi.

Tabii birazda evdeki hesap çarşıya uymadı sözünden yola çıkarak kağıt üzerindeki mutlak favori olarak görülen Kartallar, son sıradaki Yeni Boğaziçi karşısında rahat bir galibiyet elde ederim derken ummadık taşın baş yardığını gördü.
Mütevazi kadrosuyla başkente haddini bilerek gelen Yeni Boğaziçi rakibi karşısında kapalı savunma ve kontra atak oyun taktiğini sahaya kendileri adına istenilen düzeyde yansıtarak puana ulaşan taraf oldu.
Kapalı savunmayı açacak anahtarı bulamayan ve özelliklede final organizasyonlarında sıkıntı yaşayan Yenicami’de bana göre hatalı bir tercih olarak maça yedek soyunan Orji’nin oyuna girmesi siyah beyazlıların mağlubiyet kabusu yaşamasına engel oldu.
Maçın henüz başında golle burun buruna gelen Halil’in hamle yapmakta gecikmesiyle kaleci Ersoy’un devreye girip golü önlemesi dışında ilk devrede kayda değer hiçbir şey yoktu.
Tamamen geriye yaslanan Yeni Boğaziçi savunması karşısında Yenicami’nin ileri uç oyuncuları Musa, Ousmane ve Halil frekans bozukluğu yaşayarak aldıkları tüm topları ezdiler.
İkinci devrede tam gol 4 gol izlesek de futbol adına seyir zevki yine yoktu. Konuk ekip genç Ramadan’ın kendi çabasıyla bulduğu golle öne geçse de skor üstünlüğünü fazla koruyamadı.
Musa’nın etkisiz kaldığı günde genç teknik adam Emre Perçinci geriye de düşünce son çareyi Orji’yi oyuna sürmede buldu.
Orji’nin oyuna girişiyle Kartallarda gözle görülür bir hücum hareketliliği yaşandı. Yeni Boğaziçi savunmasının duran top sonrasında adam paylaşmada yaptığı büyük hata sonrasında Hascan skora denge getirirken Ousmane’nin kale çizgisi üzerinde yaşanan karambolde ufak dokunuşuyla da Yenicami öne geçti.
Siyah beyazlılar şoktan kurtulup öne geçince de skorun rehavetiyle maçın bittiğini sandılar. Tam da bu sırada savunma ile hücum arasındaki köprü görevini yürüten Diallo’nun geliştirdiği kontrada, Yenicami savunması eksik yakalanınca Blessing boşta olan Ahmet’i gördü. Ahmet’te gerekeni yaparak düzgün bir şutla rakibine bir şok daha yaşattı ve maçında sonucunu tayin etti.
Günün sonunda Yeni Boğaziçi zorlu deplasmanda 1 puan kazanırken Yenicami çantada keklik gördüğü mücadelede 2 puan kaybetti ve zirve yarışında geride kaldı.
Futbol kalitesinin düşük olduğu mücadeleye hakem üçlüsü de sergiledikleri kötü performansla eşlik etti.Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu