KıbrısManşet

Ülkedeki son 24 saatin asayiş bilançosuPolis Basın Subaylığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, dün ülkede kanunsuz uyuşturucu madde ithali ve tasarrufundan 2 kişi, gümrüksüz mal ithali ve tasarrufundan ise 1 kişi tutuklandı, 21 kişi de sokağa çıkma yasağını ihlal etti
Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 15.05.2020 tarihinde saat 21.00 sıralarında Karşıyaka’da M.M.(E-50) ’nın üzerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada, yaklaşık 2gr ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile bir miktar hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındı.Akabinde, bahse konu şahsın ikametgahında yapılan aramada ise saksılar içerisine ekili 169 kök hintkeneviri olduğuna inanılan bitkilerle,  bitkilerin ziraatinde kullanılan ışık, havalandırma sistemi ve muhtelif araç gereç ile yaklaşık yarım kilo ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan bitki yaprakları, yaklaşık 1 gr ağırlığında Kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 1 adet hassas terazi bulunarak emare olarak alındı.

Mesele ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, meselede bağlantısı olduğu tespit edilen S.A.(E-62)’nın ikametgahında yapılan aramada ise bir miktar Kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan toz madde ile  üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet hassas terazi bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup soruşturma devam etmektedir.

Gümrüksüz mal ithali ve tasarrufu

15.05.2020 tarihinde saat 10.30 sıralarında Vadili’de, C.K.(E-27 )’ye ait iş yerinde polis tarafından yapılan aramada tasarrufunda gümrüğe beyan edilmemiş Mazda Demio marka salon araç bulunarak emare olarak alınmıştır. Yürütülen soruşturmada bahse konu aracın 04.08.2017 tarihinde G.K.R.Y bölgesinden çalınarak kanunsuz olarak KKTC’ye ithal edildiği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup soruşturma devam etmektedir.

Sokağa çıkma yasağını ihlal

15-16 Mayıs 2020 (saat 06:00’ya kadar) tarihleri arasında, ülke genelinde polis tarafından yapılan denetimlerde; 21 kişinin gece saat 21:00’den sonra olmak üzere sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Başa dön tuşu