KıbrısManşet

Ulaştırma Bakanı’ndan yatırım müjdesi
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Gönyeli Çemberi – Girne Anayolu güzergahına ciddi yatırımlar yapacaklarını, ‘New Jersey’ veya benzeri oto korkuluk çalışmaları olacağını ifade etti.
Bakan Dürüst, Bakanlık ile Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği’nin Gönyeli Çemberi ile Boğaz kavşağı arasında gerçekleştirdiği yol temizleme çalışmalarına katılarak incelemelerde bulundu.Yaklaşık 150 kişin 25 el makinesi ve 70 iş makinesi ile katıldığı çalışma bugün öğleye kadar sürecek.

Dürüst

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, bugün bakanlığa bağlı Karayolları Dairesi ile İnşaat Taşeronları Birliği’nin işbirliğinde Gönyeli Çemberi – Boğaz Kavşağı arasındaki güzergahta yol temizlememe kampanyası gerçekleştirildiğini belirterek, katkı koyanlara teşekkür etti.

“Temizlik kampanyası; araçların geceleyin daha güvenli seyahat edebilmesi, kuru otların yangına vesile olmaması ve çevre temizliği için yapılıyor” diyen Dürüst, çalışmaya yaklaşık 150 kişi; 25 el makinesi ve 70 dolayında iş makinesinin katıldığını kaydetti.

Gönyeli Çemberi- Girne Anayolu’na New Jersey veya benzeri oto korkuluk.. A“Kısa bir süre sonra Gönyeli Çemberi’nden Girne’ye uzanan yol güzergahı üzerine ‘New Jersey’ veya benzeri oto korkuluk çalışmalarımız olacaktır. Bu yola ciddi yatırım yapacağız” diyen Dürüst, temizlik çalışmasında bakanlık-sivil toplum dayanışmasının güzel bir örneğinin sergilendiğini vurguladı.

Ülke geneli devam edecek

Temizlik çalışmalarının ülke genelinde devam edeceğini de belireten Dürüst, amaçlarının ülke hakına hizmet etmek olduğunu söyledi.

İnşaat Taşeronları Birliği’nin yasa tasarısını meslise gönderdiklerini de anımsatan Dürüst, tasarının Ekim ayında görüşülmesini beklediklerini de sözlerine ekledi.

Amca: “Devlet-Sivil toplum işbirliğinin güzel bir örneği”

Taşeronlar Birliği Başkanı Osman Amca da yaptığı konuşmada, birliğin, ülkenin turizm ve eğitimden sonra 3’üncü “lokomotifi” olan inşaat sektörünü temsil ettiğini ifade ederek, bugün katıldıkları yol temizleme çalışmasında devlet sivil toplum işbirliğinin güzel bir örneğini sergilediklerini söyledi.

Yol temizleme çalışmasına Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’ün daveti üzerine katıldıklarını belirten Amca, duyarlılık gösterip kalabalık sayıda katılan birlik üyelerine teşekkür etti.

Yapılan çalışma turizme katkı..

Çalışmanın bir anlamda ülke turizme katkı olduğunu ifade eden Amca, “Turizmi canlandıracağız ki sektör temsilcileri de inşaat yapsın ve bizler de bundan nemalanalım” diyerek, yol temizleme çalışmasını düzenleyen bakanlığa teşekkür etti.

Başa dön tuşu