UKÜ ve Şahlan ilk adımı attı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 4, 2023
Spor

UKÜ ve Şahlan ilk adımı attı

UKÜ ve Şahlan ilk adımı attı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Akdeniz’i 24-13 ve Şahlanspor da Yakın Doğu Üniversitesi’ni 31-19 yenerek seride 1-0 öne geçtiler

Hentbol Genç Bayanlar Ligi yarı final ilk karşılaşmalarında rakiplerini yenen Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesi ile Şahlanspor üç maç kazanım üzerinden oynanan seride 1-0 öne geçtiler.


UKÜ ve Şahlan farklı galip

Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan yarı final ilk maçında Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesi deplasmanda Akdeniz’i 24-13 yenerek seride 1-0 öne geçti.
Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesi yıldız bayanlardan sonra genç bayanlarda da şampiyonluğun en güçlü adayı olduğunu gösterdi.  UKÜ takımından Emine dokuz gol atarak müsabakanın en çok golüne imza attı.
Gecenin diğer yarı final maçında klasman karşılaşmalarını ikinci bitiren Şahlanspor üçüncü bitiren Yakın Doğu Üniversitesi’ni 31-19 yendi ve seride büyük bir avantaj yakaladı. Güçlü rakibi karşısında zorlanmayan Şahlan farklı kazanarak final yolunda bir adım öne geçti. Şahlan takımından Sultan ve Hatice dokuzar golle takımlarını sırtlayan isimler oldu.

İkinci maçlar bu akşam

Hentbol Genç Bayanlar Ligi yarı final ikinci karşılaşmaları bu akşam oynanacak.
Üç maç kazanım üzerinden oynanan serilerde Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesi ile Şahlanspor rakipleri önünde 1-0 önde bulunuyorlar.
Program şöyle:
Saat 18.00: Şahlanspor – Yakın Doğu Üniversitesi (NTİ)
Saat 18.00: Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesi – Akdeniz (UKÜ Arena)

ŞAHLAN GENÇ BAYAN

UKÜ GENÇ BAYAN

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar