KıbrısManşet

UKÜ kavşağında üst geçit için hedef 2019

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) kavşağında yayaların karşıdan karşıya güvenli geçişini sağlayacak olan üst geçit projesi için çalışmalar sürüyor. Projenin yıl içerisinde hayata geçirilmesi hedefleniyor

 

Duygu ALAN

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi kavşağında yayaların güvenliğini sağlamak maksadı ile yaya geçidi ve durağın iptal edilmesinin ardından bölgede üst geçit yapılması için çalışmalara hız verildi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, konuya ilişkin Havadis’e yaptığı açıklamada, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin bölgede bir üst geçit yapmak istediğini ve bu konuda bakanlıktan destek talep ettiğini anlattı.

Bakan Atakan, şuanda bölgede üst geçit yapımı için UKÜ ile bakanlığın bir çalışma yürüttüğünü ve üst geçit projesinin beklenenden daha kısa bir zaman içerisinde hayata geçirileceğini belitti.

Atakan, “Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Haspolat-Taşkent kavşağı olarak bilinen çemberin batısında bir üst geçit yapmak istediğini belirtti ve bu konuda bakanlığımızdan da destek talep etti. Orada üniversite ile beraber yürüttüğümüz bir çalışma var. Üst geçit izinlendirme ve projelendirme noktasında. Bakanlığımıza gelen son bilgiye göre, planlanan üst geçit, beklediğimizden daha erken bir sürede tamamlanacak” diye konuştu.

 

“Modern bir yapı olacak”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, üzerinde çalışan ve halen projelendirme aşamasında olan üst geçit hakkında da bilgi verdi.

Atakan, şunları söyledi: “O üst geçit tamamlandığında oradaki sıkıntı ciddi anlamda çözülmüş olacak. Üzerinde çalışılan üst geçit projesi, son derece işlevsel ve modern bir yapıdır. Merdiven inip çıkılmayacak, üst geçit, bir rampa, sanki yolun devamı gibi olacak.”

 

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı