FutbolSpor

UEFA’nın Kritik Fenerbahçe Kararı!


[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]F[/dropcap]ENERBAHÇE’de gelecek yılın kadro şekillendirilmesi bu ay sonuna kadar UEFA ile yapacakları toplantı sonrası netleşecek. UEFA, mayıs ayı sonuna kadar sarı lacivertliler ile bir toplantı gerçekleştirecek ve bu toplantı sonrası Fenerbahçe’nin yol haritası da belli olacak.

Şu ana kadar UEFA tarafından bir çağrı olmasa da yapılacak toplantıda bir anlaşma gerçekleşecek. UEFA bu anlaşmada sarı lacivertlilere 3 seçenek sunacak:EN MAKUL ÇÖZÜM 55 MİLYONA ÇEKMEK

1- Futbol giderlerini 55 milyon Euro’ya çekin ve 4 yılda zararı düşürün… 4 yıllık bu anlaşma en makul yol gibi görünüyor. UEFA’nın seçenekleri arasında ilk sırada bu olacak.

2- 60 milyon Euro’ya çekin… Burada muhtemelen 2 yıllık bir anlaşma içeriyor. Bu durumda sarı lacivertliler, 2 yıl içinde giderlerini 60 milyon Euro düzeyinde tutup zararını 30 milyon Euro’nun altına çekmek zorunda.

ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA DAHA AZ SIKINTI OLACAK

3-  65 milyon Euro’ya çekin… Bu 1 yıllık bir süreci kapsayacak. F.Bahçe 65 milyon Euro konusunda UEFA ile anlaşırsa 1 yıl içinde zararını 30 milyon Euro’nun altına çekmek zorunda.

Toplantı sonrası F.Bahçe gelecek 4 yılın kadro mühendisliğini ve bütçesini bu uygun bir şekilde gerçekleştirmek zorunda. Böylece mali disiplini sağlayan kulüp, önümüzdeki yıllarda mali açıdan daha az sıkıntı yaşayacaklar.Başa dön tuşu