UEFA'dan Fenerbahçe'ye kötü haber - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 22, 2024
Spor

UEFA’dan Fenerbahçe’ye kötü haber

UEFA'dan Fenerbahçe'ye kötü haber

Avrupa Kupaları'nda bu sezon oynadığı maçlarda taraftarının yaktığı meşaleler ve çıkardığı olaylar yüzünden BATE Borisov rövanşını seyircisiz oynamak zorunda kalan Fenerbahçe'ye kara haber UEFA'dan geldi.

Seyircisiz çıktığı BATE Borisov karşılaşmasının ikinci yarısında stadyum dışındaki taraftarların attığı paraşütlü işaret fişeklerinin sahaya düşmesi ve bu yüzden oyunun bir süre durması, sarı lacivertli kulübün imajını bir kez daha zedelemişti…


UEFA yetkilileri paraşütle sahaya yabancı madde yağmasını şaşkınlıkla izlerken, oyunun durmasını ve tüm yaşananları rapor etmişlerdi.

Bunun üzerine Fenerbahçe Kulübü yetkilileri gerekli savunmayı UEFA'ya gönderdi.

"HAVAİ FİŞEKLER STADYUM ÇEVRESİ SINIRLARININ DA DIŞINDAN ATILMIŞ"

Sarı lacivertliler olayın saha dışında yaşandığını ve Fenerbahçe Kulübü'nü bağlamaması gerektiğini dile getirdi. Kulüp ile hiç bir ilişkisi olmayan ve hatta stadyum çevresinin sınırlarının da ötesinden atılan, aradan bir yolun bile geçtiği bir yerden atılan bu paraşütlü işaret fişeklerinin sebep olduğu olaylardan sorumlu tutulmak istemediklerini dile getirdi.

Fenerbahçeli idareciler bunun yapanlardan bazılarının polis tarafından gözaltına alındıklarını ve sorgularının yapıldıktan sonra serbest bırakıldıklarını da rapora ilave olarak gönderdiler.

Ancak, UEFA Disiplin Kurulu Fenerbahçe'ye 1 maç seyircisiz oynama cezası ve Meireles'e 3 maç ceza verdi.

AVRUPA KUPALARI'NDAN 1 YIL MEN!

UEFA'dan akşam saatlerinde gelen kara haberlere bir yenisi daha eklendi.

Fenerbahçe'ye bir maç seyircisiz oynama cezası verilirken bir detay sarı-lacivertli kulübü şoke etti. Fenerbahçe'nin bir yıl içinde iki kez Disiplin Kurulu'na sevkedilmesi ve iki kez üst üste ceza alması tarihi bir ceza ile sarı-lacivertli camiayı karşı karşıya bıraktı.

UEFA Disiplin Kurulu, Fenerbahçe'ye Avrupa Kupaları'ndan bir yıl men cezası verirken, bu cezayı iki yıl ertelemeli olarak kararlaştırdı.

Sarı-lacivertliler Avrupa'da mücadelede edecekleri iki sezonda eğer bir kez dahi Disiplin Kurulu'na sevkedilirse bir sonraki yıl Avrupa Kupaları'na katılamayacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar