Ucuz iPad Mini müjdesi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Ekonomi

Ucuz iPad Mini müjdesi

Apple'ın yeni bir iPad Mini modeli üzerinde çalışmakta olduğu haberleri bir süredir gündemde. Finansal danışmanlık firması KGI Securities analistlerinden Ming-Chi Kuo'ya göre Apple, önceki modellere kıyasla uygun fiyatlı olacağını iddia ettiği yeni model sayesinde, yükselen Android tablet tehlikesinin önüne geçmeyi amaçlıyor. Yani herkes ucuz iPhone beklerken, Apple, ucuz bir iPad ile herkesi ters köşeye yatırabilir.

Kuo'ya göre, 2013 başlarında tablet piyasasındaki payının yüzde 50'nin altına indiğini gören Apple, yeni modelin uygun fiyatlı olmasına dikkat edecek: "Apple, iPad Mini 2'den önce, Android ürünlerle rekabet edebilmek için daha uygun fiyatlı bir iPad Mini piyasaya sürebilir. Fiyatı azaltmak için firmanın bileşen maliyetini düşürmesi; A5 işlemcileri üretebilmek için daha gelişmiş yöntemler geliştirmesi; metal kasa üretimini basitleştirmesi; arka kamerayı iptal etmesi; sürücüyü 8 GB'a düşürmesi ve yeni parça tedarikçileri bulması gerekiyor. Bu daha ucuz iPad Mini'nin 199-249 dolardan satılmasını bekliyorum."


Kuo analizinde, ucuz bir iPad'in "inanılmaz satış oranları" yakalamasını beklemediğini ancak ucuz Android tabletlerin oluşturduğu tehlikeyi savuşturmakta firmanın elini güçlendireceğini düşündüğünü de belirtiyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar