Üç takım bıçak sırtında - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 1, 2023
Spor

Üç takım bıçak sırtında

Üç takım bıçak sırtında

Play-out maçlarına sıfır puanla başlayan Esentepe ligde kalmayı garantilerken son maçında Binatlı ile karşılaşacak. 3 puanlık avantajına karşın iki maçta sıfır puan toplayan Dumlupınar’ın Görneç maçını kazanmaktan başka şansı yok 

Cem DAĞDELEN


Birinci Lig’de küme düşecek üçüncü takımın belirleneceği play-out son karşılaşmalarında dananın kuyruğu bugün kopacak.
Klasman maçları ardından sıfır puanla play-out maçlarına başlayan Esentepe elde ettiği iki galibiyetle ligde kalmayı garantilerken Görneç, Binatlı ve Dumlupınar’ın kaderi belli olacak.
Üç puanla play-out’a başlayan ancak iki maçta sıfır çeken Dumlupınar, Görneç ile zorlu bir mücadeleye çıkarken Binatlı’nın ligde kalmayı garantileyen Esentepe karşısında galibiyet kovalayacak.

Davutoğlu: Kazanmaktan başka çaremiz yok

Binatlı Antrenörü Gökmen Davutoğlu, ligde kalmak için Esentepe maçını kazanmak zorunda olduklarını belirterek şunları açıkladı:
“Bir sezon boyunca sarf ettiğimiz emeğin karşılığını belirleyecek olan maçta Esentepe ile karşılaşacağız. Rakibimiz ligde kalmayı garantiledi ancak bizim kazanmaktan başka şansımız yok.
Takım olarak bu maça odaklandık. Maç öncesi Girne Ada Hotel’de kampta oyuncularla maçın ciddiyetini konuşup Esentepe maçına konsantre olduk.
Her şeyin bizim elimizde olduğu gerçeğini ortada çıkıp kazanıp Binatlı’yı Birinci Lig’de tutmak istiyoruz.”

 

Özçalışkan: Galibiyet için oynayacağız

Görneç Teknik Direktörü Ali Özçalışkan, Dumlupınar karşısına beraberliğin de ligde kalmak için yeterli olmasına rağmen galibiyet için oynayacaklarını açıkladı.
“Dumlupınar ile çok kritik bir maç yapacağız. Bu maçta bizi beraberlik de kurtarıyor ancak galibiyet için oynayıp risk almak istemiyoruz. Dört sarı kartlı oyuncumuz Naim dışında eksiğimiz yık, iyi konsantre olup Dumlupınar maçını galibiyetle kapatacağız.”

Güneşoğlu: Kazanıp ligde kalacağız

Dumlupınar Başkanı Güneş Güneşoğlu, oyuncuların maçın öneminin bilincinde olduklarını ve kazanmak istediklerini belirterek şunları söyledi:
“Ligde kalmak için Görneç maçı bizim açımızdan oldukça önemli. Bu kritik maç öncesi tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Yönetim olarak oyuncular bir araya gelerek maçın önemini konuştuk. Kazanıp ligde kalmak için mücadele edeceğiz ancak her şeyden önce kazananın dostluk olmasını diliyorum. Kaleci Onurhan dışında eksiğimiz yok, diğer kalecilerin bu açığı kapatacağına ve takım olarak bu kritik maçtan galibiyetle ayrılan taraf olacağımıza inanıyorum.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar