Üç buçuk yıl yatacak

8 Ekim 2013 Salı | 10:38
Üç buçuk yıl yatacak
Kıbrıs Town Houses

Devrim DEMİR

17 Ocak 2013 tarihinde Lefkoşa’da faaliyet gösteren “Sarpcom Computer” isimli işyerinden 25 adet cep telefonu ve 3 adet fotoğraf makinesini, 10 Şubat 2013 tarihinde, “Öztürk Off Licence” isimli iş yerinden 1 adet viski, 220 TL nakit para ve muhtelif marka ve miktarda sigarayı çaldığı tespit edilen sanık Mehmet Ali Çıplak dün okunan kararın ardından 3,5 yıl hapse mahkum oldu. Bahar Saner’in başkanlığını yaptığı Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Nüvit Gazi ve Yargıç Musa Avcıoğlu hazır bulundu. Sanık Mehmet Ali Çıplak’ın kararını Yargıç Musa Avcıoğlu okudu.
Güvenlik görevlisini darp etmişti
Kararı okuyan Yargıç Musa Avcıoğlu, sanık Mehmet Ali Çıplak’ın “dükkan açma”, “sirkat”, “kasti hasar” ve “soygun”  suçlarından itham edildiğini söyledi. 17 Ocak-17 Şubat 2013 tarihleri arasında iki ayrı binayı açarak kasti hasara uğratan sanığın, “Özel Güvenlik” şirketinde çalışan Ömer Şimşek isimli güvenlik görevlisini, elinde tuttuğu demirle kafasına vurarak ağır yaraladığını hatırlattı. 
“Toplumun huzuru kaçtı”
Yargıç Musa Avcıoğlu ülkemizde sirkat ve kasti hasar suçlarının giderek yaygınlaşan suçlar olduğunu ve toplumun huzurunun kaçtığını söyledi. Hiç kimsenin başkasının malına dokunmasının hakkı olmadığını söyleyen Avcıoğlu, ceza verilirken sadece sanığın değil aynı suçu işlemeye meyilli olanlarda ibret verici olmasının gerektiğini söyledi.
3,5 yıla mahkum oldu
Yargıç Musa Avcıoğlu sanık Mehmet Ali Çıplak’ın 32 yaşında ve sabıkasız bir kimse olduğunu yaklaşık 8 aydır Merkezi Cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak yargılandığını söyledi. Sanığın Mahkeme heyeti tarafından işlediği suçlardan suçlu bulunduğunu söyleyen Yargıç Musa Avcıoğlu Mehmet Ali Çıplak’ın “Dükkan açma”, “Sirkat”, “Kasti hasar” ve “Soygun”   suçlarından 3 buçuk yıl hapislik cezası verilmesine emir verdi.