UBP’den coşkulu şölen - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Nisan 17, 2024
Kıbrıs

UBP’den coşkulu şölen

UBP’den coşkulu şölen

Önceki akşam düzenlenen şölen Ulusal Birlik Partisi’nin gövde gösterisine dönüştü. Parti organları tam kadro şölende hazır bulunurken halkın gösterdiği ilgi şölenin miting havasında geçmesini sağladı.
Şölende konuşan Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu, Ulusal Birlik Partisi’nin büyüklüğüne vurgu yaparak 1975 yılında kurulan partinin Kuzey Kıbrıs’ın her karış toprağına damgasını vurmuş bir parti olduğunu belirtti.
Ülkeyi ileriye taşıyan her yatırım ve her gelişmede Ulusal Birlik Partisi’nin payı çok büyüktür diyen Sucuoğlu, “Ulusal Birlik Partisi bizlere dedelerimizin, babalarımızın bıraktığı Şerefli Bir Mirastır. Kıbrıs Türk halkının bağrından kopmuş bir siyasi geleneğin devamıdır” dedi.
Ardından Ulusal Birlik Partisi, bakanları ile milletvekilleri ile kadın kolları ve gençlik kolları ile adayları ile hep birlikte sahneye çıkarak birlik, beraberlik mesajı verdi.
Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Fuat Namsoy, tanıtım etkinliğindeki konuşmasında sözlerine “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kalbi, bu güzelim ülkenin başkenti, gökyüzünde güneşi eksik olmayan Lefkoşam ve Lefkoşa’ya can veren, hayat veren Lefkoşa’nın Yüreği sevgi dolu, yüreği insanlık dolu güzel insanları, Sevgili Ulusal Birlik Partililer, hoş geldiniz sefalar getirdiniz” diyerek başladı.
Namsoy, Ulusal Birlik Partililer ile birlikte Kıbrıs Türkü’nün, kalbinin attığı Sarayönü meydanında yeni bir seçim zaferini, siyaset tarihine yazdırmak için, hep birlikte yola çıkmış bulunduklarını belirterek,  sözlerine şöyle devam etti: “Bu tarihi meydanda, ay yıldızlı bayrakların özgürce dalgalanması için, canlarını veren, kanlarını döken, terlerini akıtanların, siyasi misyonunu yaşatan Ulusal Birlik Partililer olarak 7 Nisan akşamı bu meydanda adayımız Sertoğlu ile birlikte bir büyük Lefkoşa zaferi zaferini daha hep birlikte kutlayacağız. Bundan hiç kimsenin en küçük bir şüphesi olmasın.”
Namsoy bu sürede durmamak ve yorulmamak gerektiğini belirterek, ‘bu akşamdan sonra işimiz Lefkoşa, Gücümüz Lefkoşa olacak. Bu akşamdan sonra gecemiz Lefkoşa, gündüzümüz Lefkoşa olacak…’ dedi.
“7 Nisan’da Lefkoşa halkı onlara gerekli cevabı verecek ve Sertoğlu’nu Lefkoşa Türk Belediyesinin sorunlarını tarihe gömmek için sandıktan çıkaracaktır.’ diyen Namsoy, ‘sorunlar, lafla değil, akıl ile, irade ile, kararlılıkla, istikrarla çözülür. Çalışanlarına sağlanacak huzur ve gelecek güvencesiyle çözülür” diye konuştu.
Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Türk Belediyesi başkan adayı Hasan Sertoğlu yaptığı konuşmada, Lefkoşalıya söz verdiğini dile getirdi. Sertoğlu, Lefkoşa’nın değişeceğini belirterek, Lefkoşa’nın bir dünya başkenti olacağının altını çizdi. “Lefkoşa tertemiz, pırıl pırıl bir Lefkoşa olacak” diyen Sertoğlu, Lefkoşa’nın sadece siyasi bir başkent olmayacağını, kültürün sanatın başkenti olacağını vurguladı. Sertoğlu ekibi ile beraber birbirlerine ve Lefkoşa halkına inanarak, güvenerek ve Lefkoşa’nın sorunlarını bilerek yola çıktıklarını belirterek, bu yola baş koyduklarını belirtti.
Sertoğlu şöyle konuştu: “Biz hiç kimse ile kavga etmek için değil, hiç kimse ile polemik yaşamak için değil, sadece ve sadece Lefkoşa’nın sorunlarını çözmek, Lefkoşalıya hizmet için aday olduk, çünkü bizim işimiz Lefkoşa gücümüz Lefkoşa’dır.”
Sertoğlu Lefkoşa çalışanlarına da söz vererek, Lefkoşa’da terlerini akıtan, Lefkoşa için her şeylerini ortaya koyan aileleri ile birlikte mutluluğu hak eden çalışanların tüm dertlerinin çözüleceğini ve mutlu olacaklarını dile getirdi.
Sertoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Çalışanlar mutlu olacaklar ki Lefkoşalıyı bizleri sizleri, mutlu edebilsinler, bu bir mutluluk projesidir. Yalnızca burada altını çizmek isterim, verdiğimiz söz sadece ve sadece çalışanlar için geçerlidir, çalışmayanlar için değil. Lefkoşa’nın bizlerin çalışanlara ihtiyacı var, çalışmayanlara değil. 8 Nisan’da Allah kısmet ederse biz yolumuza çalışan emekçi arkadaşlar ile devam edeceğiz ve onlarla birlikte Lefkoşa’yı hak ettiği yere taşımak için çalışacağız.”
“Bizim sloganımız az konuşup çok iş yapmaktır” diyen Sertoğlu, kravat takıp memur olmak için değil, kravatımızı çıkarıp sokaklarda Lefkoşa’nın dertlerini çözmek için emrinize amade olacağız” diye konuştu.
Sertoğlu ekipleri ile birlikte verdikleri bu sözleri tutmak için, arkalarında çok güçlü Ulusal Birlik Partisi kadroları bulunduğunu da dile getirerek, dimdik ayakta olduklarını her sorunla mücadele edecek güçte olduklarını vurguladı.
Sertoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Arkadaşlar biz Lefkoşalıyız, Lefkoşa’yı çok seviyoruz. Tüm gücümüzü Lefkoşalılardan alacağız çünkü Lefkoşa’nın sorunlarını problemlerini 22 yıldır bu kentte yaşayan insanlar olarak çok iyi bilmekteyiz. Çözümümüz cebimizde hazırdır.  Biz laf üretmeyiz, çözüm üretiriz. Çok fazla konuşmayız, çok iş yaparız.”
Başbakan İrsen Küçük de etkinlikte yaptığı konuşmasında, programın tanıtım amaçlı olduğunu belirterek, bunun bir miting programı olmadığını ancak Ulusal Birlik Partililerin coşkusu ile gecenin miting havasında geçtiğini belirtti.
Yeni bir seçim için yola çıktıklarını belirten İrsen Küçük, seçimin Lefkoşa Türk Belediyesi seçimi olduğunu ancak tüm partililerin tek yürek halinde bu seçime destek verdiğini belirtti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar