Gönüller “Bahar”landı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Magazin

Gönüller “Bahar”landı

Son zamanlarda hayır kurumları yararına düzenlenen konserlerin güzel bir meleği, bir kahramanı var. Bahar Gökhan.

Bu yolda adeta bir seferberlik başlatan ve sadece ülkemizde değil, İstanbul’da ve Londra’da da konserler veren Bahar Gökhan, geçtiğimiz akşam Lefkoşa’da, YDÜ sahnelerindeydi.


Diyaliz ve böbrek hastaları yararına düzenlenen konsere ilgi oldukça büyüktü. Can Sözer yönetimindeki, Lefkoşa Belediyesi’nin muhteşem orkestrası eşliğinde, “Gönül Şarkıları” adı altında düzenlenen konserde Bahar Gökhan, değişik türden oluşan bir repertuvarla, bir kez daha hayranlarının karşısına çıktı.

  Başta Diyaliz ve Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Zerrin Akalın olmak üzere, derneğin yönetim kurulu üyeleri ve etkinliğe katkı koyan sponsorlar, etkinlikten dolayı çok mutluydu.
Hepsi de konserin başında mutluluklarını dile getiriyorlardı.  İzleyenler de bu hayırlı etkinliğe, bir nebze olsun, yarımda bulunmanın huzurunu duyuyorlardı.

Bu huzurun yanında neşe de vardı coşku da. Bu güzel ortamı da yaratan, yardımseverlik timsali, melekler kadar hassas ve melekler kadar güzel sanatçımız Bahar Gökhan’dı.

Daldan dala
  Bahar Gökhan’ın repertuarında neler yoktu ki. Türk sanat müziğinden arabeske, pop müzikten yerli bestecilerimizin eserlerine kadar her türden şarkı vardı konserde. Zeki Müren’den, ünlü Türk müziği bestecilerinin, Sezen Aksu’dan Kayahan’ın v ve Orhan Gencebay’ın şarkılarına kadar çeşitli eserler yer alıyordu programda.

  “Agora Meyhanesi”nden “Lale Devri”ne, “Anılar”dan “Doktor”a, “Bir Teselli Ver”den “Çile Bülbülüm Çile” ye kadar her şey. Mehmet Hafızoğlu ve Akile Ekizoğlu’nun da solo olarak birer şarkıyla katıldığı programda, yerli bestecilerden Arif Albayrak, Ayhan Başkal ve Dr. Turgay Akalın’ında birer bestesine yer verilen konserde, özellikle Ayhan Başkal’ın “Aşkolsun” ve Kayahan’ın “Sabahlar Uzak” adlı icrası güç olan şarkılardan Bahar Gökhan’ın gösterdiği üstün performans uzun alkışlara neden oldu.

  Gece güzeldi. Amacına da ulaşmıştı. Bahar Gökhan bir kez daha taçlanıyor; bir kez daha gönüllerce kucaklanıyordu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar