UBP’de Kılıçlar Çekildi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Kıbrıs

UBP’de Kılıçlar Çekildi

UBP’de Kılıçlar Çekildi

Saat 11.30’da başlayan genel kurulda UBP Genel Başkanı İrsen Küçük’e “kabinede temsiliyet” istemiyle 30 Nisan’a kadar süre veren parti için muhaliflerin yer almaması dikkat çekti.
Havadis’e konuşan muhalif grubunun sözcüsü konumundaki Mağusa Milletvekili Ahmet Kaşif, Meclis’e gittiklerini ancak toplantıları olması nedeniyle kısa süre sonra meclisten ayrılmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Sular durulmuyor…
UBP içindeki muhalif vekiller isteklerinin yerine gelmemesine yönelik ilk tepkiyi meclis çalışmalarını boykot ederek ortaya koydu. Muhalif gruptan olan ancak isminin verilmesini istemeyen bir milletvekili “tanıdığımız süre doldu ilk fiili tepkimizde meclisi boykottur” dedi ve bu yola çıkarken, erken seçimden parti içi cezalara kadar her şeyi göze aldıklarını belirtti. Muhaliflerin eylemsel reaksiyonlarının devam edeceğini vurgulayan milletvekili, komite çalışmalarının boykot edilmesinin de gündemde olduğuna dikkati çekti.
Çaluda: Erken seçime gidilebilir
UBP Güzelyurt İlçe Başkanı ve Güzelyurt Milletvekili Ahmet Çaluda erken seçime gidilebileceğinin sinyalini verdi. Çaluda şu şekilde konuştu:
“Bazı arkadaşlar bugün meclis toplantısına katılmadı. Ancak bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Bir sıkıntı söz konusu ise genel başkan ve parti meclisi gereken tedbiri alacaktır. Gerekirse erken seçime de gidilebilir. Zaten genel seçime bir yıldan az bir süre kaldı.”


Kaşif: Seçmenin sesine kulak vereceğiz
Muhalif grubunun sözcüsü konumundaki Mağusa Milletvekili Ahmet Kaşif, UBP Başkanı İrsen Küçük’e “Talep değil, öneride bulunduk” dedi. Meclis’ten de ayrılma nedenlerinin başka bir yerde toplantıları olması olduğunu belirten Kaşif şu şekilde konuştu:
“Biz Meclis’e gittik. Ancak toplantımız olduğu için ayrılmak zorunda kaldık. Biz bizi vekil olarak seçen insanların sesine kulak vererek hareket edeceğiz. Bizim yaptığımız sadece önerilerdir. Bu önerilerde ülkeye yeni bir çehre ve görüş kazandırılması yönündedir.”

Konu Bakanlar Kurulu’nda değerlendirildi
UBP’de parti içi muhalefetin Meclis çalışmalarını boykotunun ardından konu daha önce yapılacağı açıklanan Bakanlar Kurulu toplantısında da değerlendirildi. Başbakan İrsen Küçük başkanlığında dün öğleden sonra gerçekleştirilen ve 3 saat süren toplantı sonrasında alışılmışın aksine açıklama yapılmadı. Edinilen bilgiye göre kabine dünkü toplantıda parti içi muhalefetin tavrına karşı atılabilecek adımlar da değerlendirildi. Başbakan Küçük’ün kabinede değişikliğe gitmeme konusunda kurul üyelerine söz verdiği öne sürüldü.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar