Kıbrıs

UBP yapınca ahlaksızlık, CTP yapınca ahlaklılık mı?


Sucuoğlu, “İnsanları perişan edip politika yapmanın anlamı yok. Aynı şeyi CTP de yaptı. UBP yapınca ahlaksızlık, CTP yapınca ahlaklılık mı?” diye sordu.

Faiz Sucuoğlu Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı gündem dışı konuşmada, bu durumun toplumdaki iç barışı sıkıntıya soktuğunu vurguladı.

Hafta sonu Mesarya’daki köyleri ziyaret ettiğini ifade eden Sucuoğlu, ekinlerin durumu hakkında bilgi vererek, hükümetin kuraklık krizi ile herhangi bir çalışması olup olmadığını sordu.

Sucuoğlu, hayvancı ve çiftçilerin zor durumda olduğunu ifade ederek, kamu aracı işletmecilerinin durumuna değinerek, söz konusu işletmecilerin yaşadığı sıkıntıları anlattı.

Gündemdeki bazı konulara da değinen Faiz Sucuoğlu, hükümetin afet planı ile ilgili bir çalışması olup olmadığını da sordu.

Trafik Hizmetleri Komisyonu’nun bir süredir toplanmadığı yönünde bir bilgi aldığını ifade eden Sucuoğlu, batık Bankalar konusuna da değindi.

3’lü kararnamelerin daraltılması konusuna da değinen Sucuoğlu,  “Atananlar atandı, görevden alınanlar alındı. Bir müşavir ordusu yaratıldı. Keşke bu uygulama 90 gün önce yapılsaydı” dedi.

Sucuoğlu, konuşmasında ülke turizminin imajı olmadığını ifade ederek, turizmle ilgili bir örgütlenmenin şart olduğunu söyledi, tanıtıma ağırlık verilmesi gerektiğini vurguladı.

SANER: “KAMU REFORUMU UYGULAMASI SAMİMİ DEĞİL”

UBP Gazimağusa Milletvekili Hamza Ersan Saner, gündem dışı konuşmalarda hükümetin icraatlarını eleştirdi.

Tüp gaza ve elektriğe yapılan zamma işaret eden Saner, Bakanlar Kurulu’nun dün aldığı kararlara değinerek kamu reformu uygulamasının samimi olmadığını söyledi, bugüne kadar yapılan atamalara dikkat çekti.

366 kişinin işten durdurulacak olmasının bir kriz yarattığını ifade eden Saner, başbakanın ve başbakan yardımcısının konuyla ilgili farklı açıklamalarda bulunduğunu söyledi.

CTP/BG’nin de geçmişte böyle istihdamlar yaptığını belirten Saner, partinin bu uygulamaları yasallaştırmak için yasal düzenlemeler yaptığını söyledi, konuyla ilgili örnekler verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı