UBP PM belirlendi, kurultay süreci bitti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
KıbrısManşet

UBP PM belirlendi, kurultay süreci bitti

UBP Parti Meclisi

UBP’nin geçen hafta sonu gerçekleştirilen 21.  Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi için kullanılan oyların sayımı dün sabah tamamlandı

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) 27 ve 27 Ekim’de yapılan 21. Olağan Kurultayı’nda parti meclis üyeliklerine seçilenler, dün sabah tamamlanan sayımla belirlendi.

Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda önceki gün sabah saatlerinde başlayan oy sayımında önce Lefkoşa sayıldı. Sayım, sırasıyla Gazimağusa, Girne, Güzelyurt, İskele ve Lefke ile devam etti.


Sayım için salona 30 masa kurulurken, 50 gözlemci, 90 sayman görev aldı.

Genel Başkanlık için dört adayın yarıştığı ve 7 bin 2 üyenin oy kullandığı kurultayda, hiçbir aday salt çoğunluğa ulaşamadığı için seçim ikinci tura kalmış ancak en çok oyu alan ikinci aday Hüseyin Özgürgün yarıştan çekildiğini açıklayınca, en çok oyu alan Lefkoşa milletvekili Ersin Tatar, UBP Genel Başkanı seçilmişti.

UBP Parti Meclisi üyeliklerini kazanan adaylar aldıkları oy sırasına göre şöyle:

Lefkoşa parti meclisi adayları UBP

Lefkoşa Parti Meclisi üyeliği kazanan adaylar:

1-) Aydın Soyer

2-) Ahmet Savaşan

3-) Aydın Amca

4-) Nurcan Yardımcı

5-)Mehmet Özçelik

6-) Halil Esendağlı

7-)Hüseyin Paşa

😎 Hakan Fellahoğlu

9-) Erdoğan Mani

10-) Kemal Oktar

11-) Ata Satır

12-) Fikret Çavuşoğlu

13-) Cemal Bulutoğluları

14-) Ahmet Akbil

15-) Süreyya Gürses

16-) Mevlüt Osmanoğlu

Lefkoşa Kadın Kotası Parti Meclisi sonuçları:

1-) Selin Candemir

2-) Fisun Özsun

3-) Özlem Uzun Sefer

Lefkoşa Gençlik Kotası Parti Meclisi sonuçları:

1-) Özdemir Özerem

2-) Mehmet Aktunç

3-) Kemal Özekmekçi


Gazimağusa parti meclisi adayları UBP

Gazimağusa Parti Meclisi üyeliği kazananlar:

1-) Meryem Boyacı

2-) Gürsel Uzun

3-) Dilaver Bilgen

4-) Hasan İşlek

5-) Raşit Şah

6-) Recai Ergün

7-) Özgür Dedeoğlu

😎 Cenk Özyalçın

9-) Hilmi Öztemiz

10-) İlter Tekbıyık

11-) Bülent Bebek

12-) Haldun Dolu

13-) Ergin Tuğaç

Gazimağusa Kadın Kotası Parti Meclisi sonuçları:

1-) Eylem Dolmacı

2-) Feriha Yiğittürk

3-) Elif Abiç

Gazimağusa Gençlik Kotası Parti Meclisi sonuçları:

1-) Murat Uzun

2-) Özder Fidaner

3-) Mehmet Topçu


Girne parti meclisi adayları UBP

Girne Parti Meclisi üyeliği kazananlar:

1-) Selim Gökbörü

2-) Bülent Kutay

3-) Halit Soytürk

4-) Cafer Barutcuzade

5-) Sultan Sonay

6-) Yalçın Koçyiğit

7-) Hasan Uzun

😎 Hüseyin Kayım

9-) Atila Mahmutoğlu

10-) Mehmet Ayder

Girne Kadın Kotası Parti Meclisi sonuçları:

1-) Zalihe Damdelen

2-) Devran Soral Kavunoğlu

Girne Gençlik Kotası Parti Meclisi sonuçları:

1-) Hasan Barut

2-) Hasan Eratal


Güzelyurt parti meclisi adayları UBP

Güzelyurt Parti Meclisi üyeliği kazananlar:

1-) Ali Kandulu

2-) Ali Fikri Özler

3-) Türel Özdaş Tüm

4-) Süleyman Aldağ

Güzelyurt Kadın Kotası Parti Meclisi sonuçları:

1-) Cihan Kombos

Güzelyurt Gençlik Kotası Parti Meclisi sonuçları:

1-) Fuat Özan


İskele parti meclisi adayları UBP

İskele Parti Meclisi üyeliği kazananlar:

1-) Selahattin Güngör

2-) Şahin Avcıl

3-) Ali Nazif

4-) Cahit Falyalı

5-) Halil İbrahim Orun

İskele Kadın Kotası Parti Meclisi sonuçları:

1-) Canan Mimar

İskele Gençlik Kotası Parti Meclisi sonuçları:

1-) Emine Uzun


Lefke parti meclisi adayları UBP

Lefke Parti Meclisi üyeliği kazananlar:

1-) Kenan Örgen

2-) Mehmet Zafer

Lefke Kadın Kotası Parti Meclisi sonuçları:

1-) Sonay Lord

Lefke Gençlik Kotası Parti Meclisi sonuçları:

1-) Mustafa Çaluda

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar