Kıbrıs

UBP İhtiyat Sandığı’ndaki paraya el attı

Türk- Sen yaptığı açıklama ile UBP Hükümeti'nin İhtiyat Sandığı'ndaki 45 trilyon para el koyduğunu iddia etti. Başkan Aslan Bıçaklı imzalı açıklama şöyle:
Ülkeyi yönetme yetkisini kaybeden UBP hükmeti giderayak işçilerin alın teri karşılığında İhtiyat Sandığına yatırılan paraların eski parayla 45 tirilyon TL’ye hükümet el koyuyor.
Yıllardır devlete ve devlet kurumlarına devlet kefaleti ile %11 ile verilen krediler bir anda bakanlar kurulu kararı ile gayrı yasal olarak %7 ½ düşürülmek istenmektedir.
Buna paralel olarak İhtiyat Sandığının bu uygulama ile yılda 45 Trilyon TL kaybı olacaktır. Dünayanın neresinde kredi fazilerini krediyi alan taraf belirler. Bu uygulama hayata geçmesi halinde işçilerin mevduatlarına uygun %9 fazide %7 ½ düşecek.
TÜRK-SEN olarak bu uygulamanın yapılmaması için ,gerek İhtiyat Sandığı Yönetim Kurulunda gerekse her türlü yasal eylem haklarımızı kullanarak müsade etmeyeceğimizi ve bu çirkin uygulamayı engellemek için ihtiyat sandığında parası bulunan tüm işçilerimizi eyleme hazır olmaya davet ederiz.
Arslan Bıçaklı
Genel Başkan
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı