Sosyal Medya

Twitter’da yeni dönem: ‘Olumsuz oy’ özelliği geliyorTwitter, bazı kullanıcılar için hayata geçirdiği ‘olumsuz oy’ sistemini tüm kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Kullanıcılar tweet’leri beğenmek yerine olumsuz oy kullanabilecekler. Düşük oy verme seçeneği başlangıçta belirli bir grup web kullanıcısına verildi, ancak Twitter yakında özelliği iOS ve Android kullanıcılarına da genişleteceğini açıkladı.
 Twitter'da yeni dönem: 'Olumsuz oy' özelliği geliyor

 

Herkese açık göstermeyecek

Twitter, ‘downvote’yi daha çok kullanıcıların ilgili konudan alakasız yanıtlarda kullanacağı bir buton olarak görüyor. Bu nedenle tweetin aldığı toplam olumsuz oy sayısı herkese açık olmayacak.

Twitter, şu ana kadar deneyin sonuçlarının, kullanıcıların rahatsız edici veya alakasız buldukları yanıtları reddettiğini tespit ettiğini söyledi. Twitter, “Bu deney aynı zamanda, insanların görmek istemedikleri içerikleri işaretlemek için en sık kullanılan yol olduğunu da ortaya çıkardı” dedi.

 

Twitter’ın şu ana kadar vardığı sonuç, aşağı oylamaya erişimin “Twitter’daki konuşmaların kalitesini artırdığı” ve bu özelliğin sonunda siteye kalıcı bir ek olmak üzere mezun olabileceğini düşündürüyor.

Başa dön tuşu