Twitter reklam verenlerinin üçte birini kaybetti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 8, 2023
DünyaSosyal Medya

Twitter reklam verenlerinin üçte birini kaybetti

Twitter

Elon Musk’ın devralmasından bu yana Twitter’ın en büyük reklam verenlerin üçte biri sitede pazarlama yapmayı durdurdu.

Elon Musk’ın devralmasından bu yana Twitter’ın en büyük reklam verenlerinin üçte birinden fazlasının sitede pazarlama yapmayı durdurduğu yeni bir raporda belirtildi.

Yeni bulgular, Musk’ın siteyi tartışmalı bir şekilde satın almasının sonucu, şirketin ciddi sorunlar yaşayabileceğini gösteriyor.


Marka güvenliğinden endişe ediliyor

Şirketin yeni başkanı, kendisinin sahipliğindeki siteyi zayıflatmak amacıyla aktivistlerin, siteden uzak durmaları yönünde reklam verenlere baskı yaptığını öne sürüyor.

Ancak şirketler sorunun bundan değil, muhtemelen zayıflayan içerik denetimi nedeniyle ortaya çıkan “marka güvenliğiyle” ilgili endişelerden kaynaklandığını söylüyor.

Twitter personelinin yarısından fazlasını işten çıkaran Musk’ın kovduğu kişilerin çoğu, hem reklam satmak hem de bu reklamların sorunlu gönderilerle beraber görünmemesini sağlamak için çalışıyordu.

Mars şirketi, analitik markası Pathmatichs’in verilerini ilk haberleştiren The Washington Post’a yaptığı açıklamada, “Markamızı etkileyen önemli marka güvenliği ve uygunluk sorunlarını öğrenince, Mars eylül sonlarında Twitter’daki reklam faaliyetlerini askıya almaya başladı” diye belirtti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar