Tutuklu sayısı 3’e çıktı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Nisan 22, 2024
Kıbrıs

Tutuklu sayısı 3’e çıktı

Tutuklu sayısı 3’e çıktı

Lefkoşa’da Fellahoğlu Cep Shop isimli iş yerinde, mart ve nisan aylarında meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili Avni Kansaran’ın ardından dün de Yusuf Özür ile Ali Kasımoğulları isimli 2 kişi tutuklandı.

Lefkoşa’da Fellahoğlu Cep Shop isimli iş yerinde,19 Mart 2013 ve 1 Nisan 2013 tarihlerinde iki ayrı “hırsızlık” olayı meydana geldi.
Fellahoğlu Cep Shop isimli iş yerinin, mart ve nisan aylarında iki kez ön kapısı kırılarak içeri girilmiş ve iş yerinden çok sayıda cep telefonu ve tablet çalınmıştı.
Polis, söz konusu işyerinde meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında Avni Kansaran’ın ardından dün de Yusuf Özür ile Ali Kasımoğulları isimli 2 kişiyi tutukladı.
  
2 kişi çaldı, 1 kişi sattı
Fellahoğlu Cep Shop isimli iş yerinde meydana gelen “hırsızlık” olayı ile ilgili tutuklanan Yusuf Özür ile Ali Kasımoğulları, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis memuru Ercan Atasay, mahkemede verdiği ifadede, Lefkoşa’da Fellahoğlu Cep Shop isimli iş yerinde 19 Mart 2013 ve 1 Nisan 2013 tarihinde meydana gelen hırsızlık suçu ile ilgili yürütülen soruşturmada önceki gün gözaltına alınan zanlı Avni Kansaran’ın ardından dün de suç ortağı olduğu tespit edilen 2 kişinin daha tutuklandığını belirtti.
Ercan Atasay, söz konusu hırsızlık olayı ile ilgili önceki gün mahkemeye çıkarılarak hakkında 3 günlük tutukluluk kararı alınan zanlı Avni Kansaran’ın polise gönüllü ifade verdiğini ve ifadesinde hırsızlık suçunu zanlı Yusuf Özür ile birlikte işlediğini, ayrıca söz konusu işyerinden çalınan cep telefonların bir kısmını zanlı Ali Kasımoğulları’na satması için verdiğini belirtmesi üzerine zanlı Yusuf Özür ve zanlı Ali Kasımoğulları’nın da gözaltına alındığını kaydetti
Polis memuru Ercan Atasay, zanlı Yusuf Özür’ün de polise gönüllü ifade vererek söz konusu hırsızlık suçunu zanlı Avni Kansaran ile birlikte işlediğini itiraf ettiğini ifade etti.


Çalınan 17 adet cep telefonu aranıyor
Lefkoşa’da Fellahoğlu Cep Shop isimli iş yerinde, 19 Mart 2013 ve 1 Nisan 2013 tarihlerinde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili soruşturmanın henüz tamamlanmadığını söyleyen polis memuru Ercan Atasay, halen aranmakta olan 17 adet cep telefonu olduğunu kaydetti.
Mahkeme, soruşturma amaçlı zanlı Yusuf Özür ile zanlı Ali Kasımoğulları’nın 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
“Hırsızlık”, “Sahtekarlıkla para temini”, “Kasti hasar” ve “Dükkan açma” suçları ile ilgili gözaltına alınan Avni Kansaran, Yusuf Özür ve Ali Kasımoğulları, pazartesi günü yeniden mahkemeye çıkarılacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar