Kıbrıs

Tutuklamalar devam ediyor


Nadire BAHADİ

Gazimağusa’da perşembe günü Ali Osman Uçanok ve İsmet Felek grupları arasında çıkan kavga ile ilgili polisin tutuklamaları devam ediyor. Polisin soruşturması kapsamında kavgaya karıştığı belirlenen 2 kişinin daha tutuklanması ile toplam tutuklu sayısı 43’e yüksel. Ali Osman Uçanok grubunda kavgada yer aldığı belirlenen Hamdin Gökhan ile Fatih Demir  “Kasti hasar”, “Kavga”, “Rahatsızlık”, “Kanunsuz topluluk”, “Tecavüzkar alet taşıma” ve “Uygunsuz tavır ve hareket” suçlamalarıyla dün Gazimağusa’da mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme zanlı Gökhan ve Demir’in 2 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Sopa aranıyor
Olayın soruşturmasını yürüten Müfettiş Muavini Ulaş Ursavaş, 20 Ağustos tarihinde Gazimağusa Kaza Mahkemesi önündeki park alanında iki grup arasında meydana gelen kavga esnasında zanlı Hamdin Gökhan’ın elindeki tahta sopa ile park alanında bulunan ve Cüneyt Arık’a ait LY 708 plakalı aracın ön camına kasten ve kanunsuz olarak vurarak kasti hasara uğrattığını açıkladı. Zanlı Fatih Demir’in ise incelenen fotoğraflar neticesinde kavgaya karıştığının tespit edildiğini belirten Ursavaş, Demir’in tespit edilerek tutuklandığını açıkladı. Ursavaş zanlı Gökhan’ın kavga sırasında LY 708 plakalı araca vururken kullandığı tahta sopanın henüz bulunamadığını ve arandığını kaydetti.  Yürütülen soruşturmanın yeni olduğunu belirten Ursavaş, zanlı Gökhan ve Demir’in 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

“Kimseye vurmadım ben yaralandım’’
Mahkemede söz hakkı tanınan zanlı Hamdin Gökhan, LY 708 plakalı araca bilerek vurmadığını ileri sürerken zanlı Fatih Demir ise elinde hiç bir şey olmadığını, kimseye vurmadığını tam aksine başına darbe aldığını ifade ederek kendini savundu.

43 tutuklu yarın mahkemede
Gazimağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Banu Soyer, zanlı Hamdin Gökhan ile Fatih Demir’in 2  gün poliste tutuklu kalmalarına karar verdi. İki grup arasında çıkan kavgada yer aldığı belirlenip tutuklanan 43 kişi yarın yeniden yargıç karşısına çıkarılacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı