KıbrısManşet

Tutucu davalarını cezaevinde bekleyecek


Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye Ağustos ayında uyuşturucu madde ithal etmek suçundan hafta sonu tespit edilerek tutuklanan Alper Baran Tutucu, aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Devrim DEMİR

Akıncılar’da, askeri bölgede, 3 Ağustos’ta, Çağlar Barballi ile birlikte 28 gram kokain ve10 gram hintkeneviri ile yakalanan ve bir fırsatını bularak olay yerinden kaçıp kayıplara karışan ve hafta sonu tutuklanan Alper Baran Tutucu aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

17 Kasım tarihinde tutuklanarak mahkemeye çıkarılan ve yaptığı savunma ile herkesi şok eden zanlı Tutucu aleyhinde mahkemeye saygısızlıktan dolayı da soruşturma açılmıştı.

Tutucu, dün teminat talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının davaları görüşülünceye kadar 2 ayı geçmeyecek şekilde cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Kaçtı, 3 ay sonra yakalandı

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis çavuşu Mehmet Bayram, mahkemede olayla ilgili olguları aktardı.

Polis çavuşu Bayram, zanlının Çağlar Barballi ile birlikte 3 Ağustos 2017 tarihinde Akıncılar’da KKTC’ye geçiş yapmak istediği sırada asker tarafından tespit edildiğini, zanlının ve Çağlar Barballi’nin KKTC’ye geçiş yapmak isterken kullanımında olan araçta yapılan aramada ise aracın motor kısmında 28 gram kokain ve10 gram hintkeneviri bulunduğunu söyledi.

Zanlıların suçüstü hali gereği gözaltına alındığını anlatan Polis Çavuşu Mehmet Bayram, ancak zanlı Alper Baran Tutucu’nun bir fırsatını bularak kaçtığını söyledi.

Bayram, zanlının 17 Kasım tarihinde Tatlısu’da polis tarafından tespit edilerek gözaltına alındığını kaydetti.

Soruşturma tamamlandı

Bayram, zanlı aleyhinde soruşturmanın tamamlandığını belirterek yargılanıncaya kadar 2 ayı geçmeyecek şekilde cezaevine gönderilmesi talebinde bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı