Türkkan, önce Cihangir’e sonra Kaymaklı’ya imzaladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Spor

Türkkan, önce Cihangir’e sonra Kaymaklı’ya imzaladı

Türkkan

Cihangir kalecisi Türkkan’ın Küçük Kaymaklı’ya transferinin önünde büyük engel var

 


n Havadis farkı ile 4 gün önce okurlarımıza duyurduğumuz, Cihangir kalecisi Türkkan’ın Küçük Kaymaklı’ya transfer haberi iki gün önce Kaymaklı Kulüp Başkanı ile Cihangir kalecisi Türkkan’ın kendi aralarında transfer anlaşması imzalaması ile devam etti ancak resmi transferin gerçekleşmesi sıkıntılı

n Cihangir kalecisi Türkkan ile kulüp başkanı Aytaç Karavezirler arasında 2011-2012 sezonu sonunda noter ve iki şahit huzurunda yeni sözleşme imzalanmış ve 2014-2015 sezonuna kadar Türkkan’ın Cihangir ile anlaşmaya vardığı kağıt üzerinde karara bağlandı

n Türkkan’ın 2013-2014 sezonu ile ilgili olarak alacağı peşinat miktarı da sözleşme ile belirtilirken, Cihangir Kulübü’nün Türkkan’a bu ödemeyi yaptığı ve Türkkan’ın da hazırlanan bir belge ile parayı aldığına dair imza attığı belgelendi. Cihangir kulübü ilgili belgeleri dün basına dağıttı

Ahmet ÖZSOY

Futbolda 2012-2013 sezonu tamamlanmasına rağmen lig sonu henüz tescil edilmedi. Federasyon ligi tescil etmeden takımlar transferde tam anlamıyla harekata başladı. 2012-2013 sezonuna şampiyonluk parolası ile başlayan ve ilk devreyi de lider bitiren ancak sezonu kupasız tamamlayan Küçük Kaymaklı 2014 sezonu öncesi transferde elini hızlı tutmak istiyor.
Cihangir’in başarılı file bekçisi Türkkan’ı kadrosuna katmak için çalışan Küçük Kaymaklı başkan ve yönetimi, oyuncu ile transfer için el sıkıştı. Havadis farkı ile 4 gün önce okurlarımıza duyurduğumuz haber Küçük Kaymaklı Başkanı Ali Başman’ın, özel ofisinde Cihangir kalecisi Türkkan’a Kaymaklı forması giydirip sözleşme imzalatması ile devam etti. Türkkan’ın yaşı ve Cihangir’deki hizmetleri karşılığı bu sezon sonu serbest transfer hakkı elde edecek olması üzerine harekete geçen Küçük Kaymaklı başarılı file bekçisi ile yaptığı görüşme ile transferi gerçekleştirdiğini duyurdu.
Yaşanan bu gelişmeler üzerine Cihangir Kulübü de elindeki sözleşmeye dayanarak Türkkan’ın Cihangir’i malı olduğunu belgeleri ile açıkladı.

Cihangir ile 2015’e kadar imzaladı

Cihangir kalecisi Türkkan’ın kulübü ile sözleşme imzaladığı belgeleri ile ortaya çıktı. Kulübün basına dağıttığı sözleşme fotokopileri ile Türkkan ve Cihangir kulübü arasında imzalanan mutabakat ile Türkkan’ın 2015 sezonu sonuna kadar Cihangir’de futbol oynamayı kabul ettiği görülüyor.
2011-2012 sezonunun ardından noter ve iki şahit huzurunda imzalanan sözleşmede Türkkan’ın 2012-2013, 2013-2014 ve 2014-2015 sezonlarında alacağı aylığa kadar her şey yazıyor. Cihangir Kulübü’nün Futbol Federasyonu’na bu belgeyi verdiği belirtilirken Cihangir Kulübü’nün Türkkan’a gelecek sezonda, yani 2013-2014 sezonuna ilişkin vermesi gereken peşinatın da ödendiği ve Türkkan’ın da bu peşinatı aldığı ortaya çıkıyor.

Kaymaklı, Cihangir ile hiç görüşmemiş

Küçük Kaymaklı’nın serbest transferden kadrosuna dahil etmeyi planladığı Türkkan için kulübü Cihangir ile hiçbir temasta bulunmadığını öğrenildi. Cihangir Kulübü Başkanı Aytaç Karavezirler, Küçük Kaymaklı’dan herhangi birinin kendileri ile görüşmediği ve Türkkan’ın da kendileri ile böyle bir sözleşme imzaladığını bile bile Kaymaklı ile anlaşmaya varmasını hayretle öğrendiğini ifade etti.
Karavezirler’in bugün avukatı ile görüşerek konu hakkındaki gerekli haklarını savunacaklarını sözlerine ekledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar