Diğer SporlarSpor

Türkiye şampiyonu KKTC’de belli olacak


4 TAKIM KATILACAK: YDÜ Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılacak şampiyonaya Galatasaray, Ege Su Sporları, Adalar Su Sporları ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi katılacak. Organizasyon, Yakın Doğu Üniversitesi Kapalı Yüzme Havuzu’nda 16-17 Temmuz tarihleri arasında oynanacak final maçları ile sona erecek

 

Türkiye Kadınlar Su Topu 1. Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi KKTC’de yaşanacak.

9 Nisan’da start alan Su Topu Kadınlar 1. Lig heyecanı 16 – 17 Temmuz tarihleri arasında Yakın Doğu Üniversitesi Kapalı Yüzme Havuzu’nda oynanacak final maçları ile sona erecek.

 

4 takım katılacak

8 kulübün mücadele ettiği Bayanlar 1. Lig’de bu sezon müsabakalar tek lig usulüne göre iki bölüm halinde oynandı.

Oluşan sıralamaya göre ise ilk 4 takım final grubunda yer aldı. Final grubunda yer alan Galatasaray Spor Kulübü, Ege Su Sporları Spor Kulübü, Adalar Su Sporları Spor Kulübü ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Spor Kulübü arasından 2015-2016 sezonu şampiyonu belli olacak.

 

Hedef KKTC’de Su Topu’nu yaygınlaştırmak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ev sahipliğinde yapılacak olan Bayanlar 1. Lig final maçları ilk defa KKTC’de gerçekleştirilecek.

Türkiye Su Topu Federasyonu’nun, Yakın Doğu Üniversitesi’nin desteği ile düzenleyeceği şampiyonada asıl hedef bu tür müsabakalarla ve ileriki dönemlerde yapılacak olan kamp ve eğitim çalışmalarıyla su topunu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaygınlaştırmak.

 

Maçlar iki gün sürecek

Kadınlar Su Topu 1. Ligi’nde program şöyle:

16 Temmuz Cumartesi

10.30 Galatasaray – ASSK

11.30 ODTÜ – ESTİ

18.00 ASSK – ODTÜ

19.00 Galatasaray – ESTİ

17 Temmuz Pazar

10.30 ODTÜ – Galatasaray

11.30 ASSK – ESTİ

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı