Türkiye şampiyonu Aresliler, ikinci yarışa hazırlanıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
Spor

Türkiye şampiyonu Aresliler, ikinci yarışa hazırlanıyor

 

İKİNCİ YARIŞ 16-17 TEMMUZ’DA İZNİK’TE: Triatlonda geçtiğimiz sezonun Türkiye şampiyonu olan ve 2016 sezonunun da ilk yarışını zirvede noktalayan Ares Spor Kulübü triatletleri Emine Uluçay ve Kemal Elektrikçi sezonun ikinci yarışına hazırlanıyor. Geçtiğimiz sezonun ikincisi bu sezonun ise ilk yarışında dördüncü olan Hüseyin Arhan’ın da yer alacağı ikinci yarış 16-17 Temmuz’da İznik’te gerçekleşecek

Okan KARADEMİR


Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından düzenlenen 2016 Triatlon Şampiyonası’nda mücadele eden Ares Spor Kulübü triatletleri Emine Uluçay,  Kemal Elektrikçi ve Hüseyin Arhan sezonun ikinci yarışına hazırlanıyor.

Yüzme, bisiklet, koşu parkurlarından oluşan ve üst düzey dayanıklılık gerektiren spor branşlarından triatlonda, geçtiğimiz sezonun Türkiye şampiyonu olan Emine Uluçay ve Kemal Elektrikçi, Antalya’da gerçekleşen 2016 yılının ilk yarışını da birinci tamamlamışlardı.

Geçtiğimiz yıl Türkiye ikinciliği elde eden Ares’in takım kaptanı Hüseyin Arhan ise sezonun ilk yarışında yaş grubu 4’üncüsü olmuştu.

Toplam 5 yarıştan en iyi 3’ünün derecesi değerlendirilerek belirlenen Türkiye şampiyonluğunda sezonun ikinci yarışı 16-17 Temmuz 2016 İznik’te düzenlenecek.

Triatler sezonun ikinci yarışı için hazırlıklarını sürdürürken Emine ve Kemal bu yarışta elde edeceği dereceler ile genel klasmanda zirvedeki yerlerini korumayı hedefliyor.

Hüseyin Arhan ise iyi bir derece elde ederek genel klasmanda ilk 3’e girmeye çalışacak.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar