Türk sineması kral ve kraliçesini buldu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 24, 2024
Magazin

Türk sineması kral ve kraliçesini buldu

sinema-güzelleri

SİNEMANIN GENÇ KRAL VE KRALİÇESİ:

 “2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması”nın jürisi finalistler arasından Anadolu Lisesi öğrencisi 18 yaşındaki Can Altıntaş’ı “Sinemanın Kralı” seçerken, 20 yaşındaki Aslı Can’ı ise “Sinemanın Kraliçesi” olarak seçti


70’li yılların efsane dergileri “Ses” ve “Hayat” tarafından düzenlenen, sinemanın kral ve kraliçesini seçerek Yeşilçam’a pek çok oyuncu kazandıran efsane yarışma Artiz Yarışması günümüzde “2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması” olarak iki yıldır düzenleniyor. Sinema ve dizi sektörüne yeni ve genç yüzler kazandırmayı amaçlayan yarışmanın finali önceki gece Wow İstanbul Hotel & Convention Center’da düzenlenen görkemli bir gece ile gerçekleştirildi.

Bu yıl ki yarışma, ülkemizin zorunlu olarak başlattığı Afrin Harekatı nedeniyle Türk Kızılayı ve Engelsiz Yaşam Vakfı’nın işbirliğiyle “Türkiye Harp Malulu Gaziler Şehit ve Dul Yetimleri Derneği“ yararına düzenlendi. Gecenin sunuculuklarını Ayça Kuru ve Volkan Severcan yaptı. Kral TV’den banttan yayınlanacak gecede kırmızı halı röportajlarını ise efsane aktör Nuri Alço üstlendi.

Geçtiğimiz yıl “Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması”nı Ceren Kalplakarslan ile birlikte sunan ve daha sonra üzücü bir cinayet olayı ile hayatını kaybeden sunucu Vatan Şaşmaz’da gecenin başında unutulmadı ve anıldı.

Jüriyi zorladılar

Kraliçe Aslı Can ve Kral Can AltıntaşGecede Anadolu Lisesi öğrencisi 18 yaşındaki Can Altıntaş “Sinemanın Kralı” seçilirken, 20 yaşındaki Aslı Can ise “Sinemanın Kraliçesi” ve Wow İstanbul Hotel güzeli seçildi. Belçika’dan katılan Selin Aksu ve Ankaralı Yavuzhan Buğra Yüksel ikinci, Avukat Meltem Avşaroğlu üçüncü seçilirken erkeklerde üçüncülüğü jüriden aynı puanı alan Ali Yağız Durmuş ile Sacit Süer paylaştılar. Sosyal medya üzerinden kullanılan 50 bin oydan en çok oyu alan Edip Çağatay ile Berfin Anastasiya sosyal medya güzeli oldular. Finalistler jüri karşısına Suena Blanco by Burcu Aynur ve D’S Damat firmalarının kreasyonlardan oluşan defile ile de modellik yeteneklerini gösterdiler.

Yarışmanın gala gecesinde her yıl tekrarlanan “Yaşayan Değerlere Saygı” bölümünde Türk sinemasına ve tiyatrosuna emeği geçen çok önemli isimler, Müjdat Gezen, Deniz Gökçer, Bahar Öztan, ve Hababam Sınıfı Oyuncuları’na Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülü verildi.

Oyunculuk dersi ödülü

“2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması”nın jüri üyeleri arasında sinema, tiyatro, TV ve müzik sektörünün ünlü isimleri vardı. Jüri başkanlığını yapımcı Şükrü Avşar’ın yaptığı jüri üyeleri arasında Müjdat Gezen, Deniz Gökçer, Devlet Devrim, Tamer Karadağlı, Coşkun Sabah, Wilma Elles, Seren Görgüzel, Hamdi Alkan, Sema Şimşek, Şoray Uzun, Umut Akyürek, Eylül Onat, Avukat Kasım Aksoy, Veda Ada, Muammer Kapucuoğlu, Menekşe Kankavi, Burcu Aynur, Zafer Gündoğdu ve şarkıcı Kendi vardı.

İlk üç dereceyi paylaşacak kız ve erkek yarışmacılar ödül olarak; Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde kamera önü oyunculuk eğitimi, Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi’nden oyunculuk eğitimi ve Ayça Kuru Akademsi’nden Zarafet, yürüyüş ve doğru duruş, imaj ve stil danışmanlığı eğitimlerini ücretsiz alacaklar.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar