Türk Ocağı ligde kalacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Spor

Türk Ocağı ligde kalacak

Türk Ocağı ligde kalacak

Coşkun KUTAY-Ocak antrenörü Hakan Sermaye, “Önce play-out gurubunda kalmayı sağlamak ve daha sonra da, sezonun ilk yarısında kanıtladığımız gibi, play-out’tan uzak sıralamadaki yerimizi garantiye alacağız” dedi

 Hakan Sermaye “Ercan’ın da cezasının bitmesi ile, ikinci haftadan sonra ilk defa tam kadro halinde çalışma fırsatını bulduk. Lefke’ye sonsuz saygımız olmasına rağmen, bu maçı kazanıp yeniden bir ivme kazanmak istiyoruz” dedi


Telsim Süper Ligi 18. haftasına 20 puanla onuncu sırada giren Girne bölgesi takımlarından Türk Ocağı, yarın evinde ağırlayacağı Lefke ile ilgili hazırlıklarını, teknik direktör Ahmet Arslan’ın gözetiminde, antrenör Hakan Sermaye’nin yaptırdığı antrenmanla sürdürüyor.

“Bu maçı kazanıp, yeniden bir ivme kazanacağız”
Antrenman sonrasında, Türk Ocağı-Lefke karşılaşması ile ilgili görüşlerini Havadis’e açıklayan antrenör Hakan Sermaye konuşmasının başında, “Ercan’ın da cezasının bitmesi ile, ikinci haftadan sonra ilk defa tam kadro halinde çalışma fırsatını bulduk. Lefke’ye sonsuz saygımız olmasına rağmen, bu maçı kazanıp yeniden bir ivme kazanmak istiyoruz. Bu çerçevede öncelikle play-out gurubuna kalmayı sağlayacağız ve daha sonra da, sezonun ilk yarısında kanıtladığımız gibi, play-out’tan uzak sıralamadaki yerimizi garantiye alacağız. Bu nedenle Lefke karşısına, yenemezsen-yenilme felsefesi çıkacak ve üç puan almak için oynayacağız” dedi.

“Lapta, çıkışa geçen bir takım görüntüsünde”
Konuşmasının  devamında Lefke takımı hakkındaki görüşlerini belirten Sermaye, Lapta’nın, Toygar hocanın başa geçmesi ile çıkışa geçen bir takım görüntüsü içerisine girdiğini dile getirdi. Ayrıca, son haftada aldıkları beraberliğin de, biraz da Aziz’in yokluğundan kaynaklanmış olabileceğini düşündüğünü vurguladı. Sermaye konuşmasını, “Seyir zevki yüksek, kaliteli bir maç bekliyorum” diyerek tamamladı.

“Ocak, Süper Lig’de kalacaktır”
Hakan Sermaye’nin konuşmasını tamamlaması üzerine, son zamanlarda Türk Ocağı ile ilgili yapılan “olumsuz” yorumlardan, camianın önemli ölçüde duyduğu rahatsızlığı dile getiren Teknik Direktör Ahmet Arslan, “Özellikle ikinci devrede Türk Ocağı’nın güç kaybına uğradığı iddialarına karşı, sahaya çıkacak futbolcularımızın takım kimliğini ortaya koyarak yapacağı olağanüstü mücadele sonrasında yeterli puanları toplayacağına inanıyorum. Dolayısı ile, bu duyarlı camianın futbolcu ve taraftarları, ellerinden gelen gayret ve beceriyi sarf ederek süper ligde kalacaklardır” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar