Köşe Yazarları

Türk Ocağı derin bir oh çekti


Yenicami’nin şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından, “Doğrudan küme düşecek” ve “play-out oynayacak” takımların belirleneceği K-Pet Süper Liginin 30. haftasına; 38 puanla 11. sırada girmesi nedeniyle, “Gözü”, Tuzu kuru Yenicami ile sahasında oynadığı karşılaşmada, “Aklı” ise, 38 puanla 10. sırada bulunan Mağusa Türk Gücü’nün, Yalova ile yaptığı müsabakada olan ve play-out oynamamak için, “Korkulu rüya” görmektense, “Mutlak kazanmak” zorunda bulunan Türk Ocağı, Yenicami’yi 3-1 yenerek puanını 41’e çıkarttı. Böylece Yalova karşısında aldığı galibiyetle aynı puana yükselen Mağusa Türk Gücü’ne karşı elde ettiği  “İkili averaj üstünlüğüyle de” 10. sıraya yükselerek rakibini, play-out kabusuyla baş başa bıraktı.

İçinde bulunduğu play-out sıkıntısının bilincinde olan Türk Ocağı, karşılaşmanın ilk devresine tempolu başladı. Rakibini kendi alanında karşıladı. Topu kazandıkları zaman da, James, Hascan ve Ömer’in desteğinin yanı sıra, Eneramo’nun organizesinde hızlı ve etkili hücuma kalktı. Eksik olan tek şey, final toplarını doğru kullanamamak ve özellikle isabetli şut girişiminde bulunamamaktı. Neticede Ocak bu süreçte pozisyonları koklasa da, kaleci Ercan’ın başarılı kurtarışları nedeniyle gol üretemedi. Nitekim, Eneramo’nun 6, 8 ve 26. Ömer’in ise 12. dakikadaki vuruşlarına karşı koyan hep kaleci Ercan oldu. Ancak Türk Ocağı’nın beklenen golü organize ataktan değil, ilk devrenin skorunu  da belirleyen Osman’ın, 43. dakikada kendi kalesine yaptığı vuruştan geldi.

Cezalı olan Oshobe, John Ebuka ve Mehmet Göktaş’ın yanı sıra Salih, Emin ve Tansel’den yoksun bir kadro ile oyuna başlayan Yenicami, Türk Ocağı’nın hakimiyetini kabul eder tempoda sürdürdüğü oyunun ilk devresinde, Eneramo’yu kontrolde yetersiz kalan geri dörtlüsünün önündeki Behiç, Ünal ve Farouk’un öne çıktığı ikinci bölge oyuncularının desteğinde, Mehmet Altın ve John Okoli’yle pozisyon üretmeye çalıştı. Ancak, Mehmet Altın ve John Okoli’nin 19 ve 38. dakikalarda yarattığı tehlikelerden daha ileri gidemediler.

İlk devresi 1-0 Türk Ocağı lehine tamamlanan oyunun ikinci devresine Yenicami süratli başladı. Ancak, Yunus’un şanssız bir pozisyonda kendi kalesine yolladığı topla 1-1’lik beraberliğe ulaşmaları, tempolarını önemli ölçüde düşürdü. Ve oyun hakimiyetini tekrar ele alan Türk Ocağı, 73.dakikada James ve 75.dakikada da Eneramo’nun klas golüyle iyice rahatladı. Bundan sonraki dakikalarda taraflar gol kaydetmeye muvaffak olamayınca, Türk Ocağı’nın derin bir oh çektiği karşılaşma, 3-1 Ocak lehine sonuçlandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı