Türk mankenin fotoğrafıyla dolandırıldı, şimdi onunla aşk yaşıyor

176

ABD basını, İngiltere’de yaşayan Emma Perrier ve Türk aşkını konuşuyor. 2015’te sosyal medya üzerinden tanıştığı adamın aslında bir dolandırıcı olduğunu ve profil fotoğrafı olarak Türk bir mankenin fotoğrafını kullandığını öğrenen Emma, fotoğraftaki adamla gerçekten tanışınca birlikte olmaya başladılar.

İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan Emma Perrier, yoğun iş yaşantısı dolayısıyla sevgili bulmakta güçlük çekiyordu. Uzun mesai saatleri ve gece kulüplerine gitmeyi sevmeyen Emma, bu sebeple sosyal medyaya ağırlık verdi. Çöpçatan uygulaması Zoosk’u kullanan Emma, 2015’te ilişkisi bittikten sonra uygulamadan bir erkekle görüşmeye başladı.

Atlantic’te yer alan habere göre genç kadın Ronaldo “Ronnie” Scicluna isimli esmer bir İtalyanla tanıştı. İkili sosyal medya üzerinden yazışırken, Ronnie’nin İtalyanca bilmemesinden şüphelenen Emma internet üzerinden West Midlands’ta yaşayan bir elektrikçi olarak kendini tanıtan adamın fotoğrafını arattı.

emma2

Karşısına çıkan sonuçla şoka giren Emma, Ronnie’nin aslında Türkiye’de yaşayan bir manken olduğunu öğrendi. Ronnie’nin fotoğraflarının aslında Türkiye’de yaşayan Adem Güzel olduğunu fark eden Emma, Güzel’in dahil olduğu ajansla iletişime geçerek durumu söyledi.

Daha sonra “Ronnie” ile görüşmeye devam eden Emma, durumu ifşa edince sahtekarla iletişimi kesti. Ronnie’nin aslında 53 yaşındaki Alan Stanley olduğunu öğrenen Emma durumu yetkililere bildirmedi.

emma1

2016’da Adem ile iletişime geçen Emma, kendini Türk mankenle saatlerce mesajlaşırken buldu. Uzun mesafeli bir ilişki yaşayan çift bu yılın ortalarında ilk kez bir araya geldi. Havaalanında Emma’yla tanışan Adem, “3 dakika konuştuktan sonra sanki uzun bir süredir onu tanıyormuşum gibi hissettim” dedi.

Atlantic’e konuşan Stanley ise, “O dönemde çok yalnızdım ve güvensizdim. Şimdi Emma’dan çok daha genç biriyle birlikteyim” dedi.