Tüp Bebek Tedavisinde Büyük Gelişme - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 3, 2023
Sağlık

Tüp Bebek Tedavisinde Büyük Gelişme

Yeni bulunan bir testin tüp bebek tedavisinde başarı oranını yüzde 75 artıracağı açıklandı. Yöntemi geliştiren CARE Doğurganlık Grubu doktorları buluşun ‘’Son 30 yılda üreme tedavilerinde yaşanan en heyecan verici gelişme’’ olduğunu söyledi

İngiltere’nin seçilmiş şehirlerinde uygulanmaya başlayan yeni tedavi yöntemi uyarınca doktorlar dölledikleri yumurtaları anne karnına yerleştirmeden önce 3 ila 5 gün boyunca gözlemliyor ve embriyoların düzenli aralıklarla fotoğraflarını çekiyor. Daha sonra doktorlar en hızlı büyüyen embriyoyu fotoğraflardan tespit ederek anne adayının rahmine yerleştiriyor.


Uzmanlar en hızlı gelişen embriyonun en sağlıklı embriyo olacağını ve embriyolar  arasında yapılan bu elemenin çocuk isteyen çiftlerin hem duygusal hem de maddi olarak yıpranmadan, düşük yaşamaksızın çocuk sahibi olmasını sağlayacağını düşünüyor.

Şimdiye kadar yapılan incelemeler tüp bebek tedavisi sırasında bu testi yaptıran kadınların yüzde 78’inin sağlıklı bir bebek sahibi olduğunu gösteriyor. Bu testten önce tüp bebek tedavisinde başarı oranı yüzde 26’ydı.

CARE grubu yöneticisi Simon Fishel ‘’Tüm dünyada tüp bebek klinikleri farkında olmadan anne adaylarının rahmine sağlıklı gelişmesi mümkün olmayan, hasarlı embriyolar yerleştiriyor. Bu test bu riski ortadan kaldıracak’’ dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar