Magazin

Tuğba’nın Klasik’ten Pop’a yolculuğuEĞİTİMLİ BİR POP ŞARKICISI:

Konsrvatuvar mezunu olan Tuğba Yurt Klasik Müzik Eğitiminden Pop Müziğe uzanan yolculuğunu samimi açıklamalarla dile getirdi

 

KENDİ KENDİNİ TAKİPTE:

Pop Müzikte emin adımlarla ilerleyen Tuğba Yurt kendisiyle ilgili yapılan haberleri internet üzerinden takip ettiğini itiraf etti

 

Klasik müzik eğitiminin bugünkü müziğinize yansımaları var mı?

Konservatuvara ilk başladığım dönemlerde viyola eğitimi yanı sıra 3 yıl boyunca da piyano eğitimi almıştım. Ama viyola gibi hakim olup çalabildiğim başka enstrüman yok diyebilirim. Müzik eğitimi almış olmak, nota okuyup müzik dilini bilmek, bence her zaman önemli. Bunun da yararını tabii ki müzikte görüyorum.

Aslında Klasik Batı Müziği’yle ilgilenmek, o çok sesli müziği bilmek ve icra etmek kesinlikle güzel bir dönemdi. İçimde şarkı söyleme isteği bir tık daha ağır basıyordu. Daha sonra çok keskin bir kararla bu yolda yürümeye karar verdim.

 

 

Müzik piyasasıyla ilgili değerlendirmeleriniz nelerdir?

En büyük sorun herkesin şarkıcı olmak istemesi. Tabii ki sadece bu değil. Kendi içinde müzikle alakalı her alanda çözümlenmesi gereken sorunlar var diye düşünüyorum. Hâlâ yapımcılarında desteği oluyor ama bende kendi işime yatırım yapıyorum. Bir şeylerin daha iyi olabilmesi adına kendi markam için doğru olanın bu olduğunu düşünüyorum.

 

İnternet üzerinden kendinizi takip ediyor musunuz?

İllaki ediyorum. Tabii sürekli olarak değil ama kendimle alakalı çıkan haberler, eleştiriler ve paylaşımlara dair kontrollerim oluyor.

 

Şarkı seçimlerinizi neye göre yaparsınız, şimdiye kadar en çok hangi şarkınızı sevdiniz?

Hepsi. Bunu ayırt etmek gerçekten zor. Çünkü tüm şarkılarımı zaten söylemiş olmaktan keyif aldığım için seçiyorum. O yüzden şudur diyemem. Seçtiğim şarkılarda tabii ki sözler ve melodi benim için önemli. Beni etkilemesi ve ruha dokunması gerekir. Bu şarkıların yanı sıra daha eğlenceli, esprili ya da mesaj içerikli sözlere sahip şarkılar da yapıyorum.

 

Evlilik düşünceniz var mı?

Şu an kariyer peşindeyim. Çünkü çocukluktan başlayan bir aşkı devam ettirmek gerekir. Evlilik düşünmek için erken ama ilerleyen dönemler için kısmet diyelim.

 

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı