Tufan Erhürman: Kurum ve kuruluşlarımız olan bitenden bihaber tamamen devre dışı! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
KıbrısManşet

Tufan Erhürman: Kurum ve kuruluşlarımız olan bitenden bihaber tamamen devre dışı!

tufan erhürman
CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, “Geçmişte tamamen kendi kaynaklarıyla pek çok sosyal konut projesini gerçekleştirmiş bu ülkede hiç kimsenin tam olarak neden bahsedildiğinden haberi yok!” dedi.
Tufan Erhürman açıklamasında “Sosyal konut bu ülkede ihtiyaç mı? İhtiyaç! Türkiye bu konuda destek olsun mu? Olabiliyorsa elbette olsun! Peki ta 40 yıl öncesinden deneyiminiz olan bu alanda bile kendi kurumlarınız, insanlarınız, mevzuatınız tamamen devre dışında kalsın mı? Bu tamam mı? Bu kendi kendini yöneten, kendi ayakları üzerinde duran Kıbrıs Türk halkı iddiasına uygun mu?” ifadelerini kullandı.
Açıklama şöyle:
Ankara’dan “müjde”lerle dönüyor Sn. Üstel. Her birini ayrı ayrı değerlendirmek lazım.
Sosyal konut projesi mesela! Geçmişte tamamen kendi kaynaklarıyla pek çok sosyal konut projesini gerçekleştirmiş bu ülkede hiç kimsenin tam olarak neden bahsedildiğinden haberi yok!
Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası, Müteahhitler Birliği vd. açıklamalar yapıyor. “Müjde” açıklanıyor ama sizin bu alandaki kurum ve kuruluşlarınız olan bitenden bihaber, tamamen devre dışı!
Sonra dönüyorsunuz ve bu ülkedeki insanları, kurumları, Türkiye’den gelecek bir şeye (ya da doğrudan doğruya Türkiye’ye) karşı çıkanlar, sempatiyle bakanlar olarak ikiye ayırarak “siyaset yapmaya” çalışıyorsunuz.
Yetmezmiş gibi, tamamen devre dışı olmanızı, hem kendinizi, hem Kıbrıs Türk halkını, hem de kurumlarını basiretsiz, beceriksiz, kısır yapılar olarak göstermek pahasına, “yapamazsak yaparlar” sloganı altında meşrulaştırmaya çalışıyorsunuz.
Sosyal konut bu ülkede ihtiyaç mı? İhtiyaç! Türkiye bu konuda destek olsun mu? Olabiliyorsa elbette olsun! Peki ta 40 yıl öncesinden deneyiminiz olan bu alanda bile kendi kurumlarınız, insanlarınız, mevzuatınız tamamen devre dışında kalsın mı? Bu tamam mı? Bu kendi kendini yöneten, kendi ayakları üzerinde duran Kıbrıs Türk halkı iddiasına uygun mu?
Nereye evirip çevirmeye çalışırsanız çalışın soru bu ve bu soru bu toplumun var oluş meselesiyle ilgili! Cevap?!
Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
1
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar