Kıbrıs

TUFAD lokalinde büyük buluşma


 Turizm ve Folklor Araştırma Derneği 25.Yıl etkinlikleri büyük coşku ile başladı

Mustafa Erkan

 

Turizm ve Folklor Araştırma Derneği (TUFAD), 25 yıl kutlamaları büyük bir coşku ile başladı. İki toplumun yakınlaşmasında ve barış kültürü oluşturulmasında önemli bir rol üstlenen TUFAD, kendi içinde de kaynaşma ve birliktelik için faaliyetlerine devam ediyor. Bu çerçevede, OTEM grubu, nostalji TUFAD ekibi, genç, yetişkin TUFAD lılar, biraraya geldi. TUFAD lokalinde gerçekleşen buluşmada büyük heyecan ve coşku yaşandı. Gecede dernek Başkanı Ali Tümsoy hoş geldiniz konuşması yaptı.

 

  Tümsoy; “İlk etkinliğimize 25. yılımızda hep bir araya gelen sizlerle başlamak büyük mutluluk.Yapacağımız bazı etkinliklerde sizi hazırlayabildiğimiz oranda, sizin de katılımınız olduğu sürece sizleri sahneye çıkartmak istiyoruz. Nisan ayı başında çalışmalara başlamayı hedefliyoruz . Sizi bir araya getirip TUFAD ve ekibi için kostümleri yeniden giydirmek istiyoruz.İyi ki geldiniz ve bizimle birliktesiniz.” dedi.  

 

Gece fotoğrafla ölümsüzleştirildi                                                                                             

Kokteyl ile başlayan gecede uzun zaman birbirleri ile görüşemeyen arkadaşlar, bu sebeple görüşme imkanı buldular. Dernek ilk dönemini kapsayan fotoğraflardan bir slayt gösterisi yapıldı. Ardından gece fotoğraflarla ölümsüzleştirildi. TUFAD’lılar,  çok özel bir gece ile başlayan 25.Yıl etkinliklerini ve 25 yıl sonra sahip oldukları  kendi çatısı altında gerçekleştirmenin mutluluğunu da  yaşadılar.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı