Trodos'ta yeniden kar yağışı bekleniyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
Güney KıbrısHava DurumuManşet

Trodos’ta yeniden kar yağışı bekleniyor

trodos kar sulu kar yagisi

Rum Meteoroloji dairesi yarın Trodos’ta yeniden kar yağışı beklendiğini duyurdu.

Sigma Live’ın haberine göre yarın hava parçalı bulutlu olurken, adanın batı yarısında öğle saatlerinden sonra yerel yağmur bekleniyor. Trodos’un en yüksek zirvelerine kar veya sulu kar yağabilir.


Yapılan açıklamada “Cuma günü hava parçalı bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak yağış bekleniyor. Troodos’un en yüksek zirvelerinde öğlene kadar kar veya sulu kar yağması olasıdır.” denildi.

Sitede detaylı hava durumu şöyle yer aldı:

Bugün hava çoğunlukla açık olacak, ancak yer yer bulutluluk zaman zaman artacak. Rüzgarlar ağırlıklı olarak güneybatıdan batıya, zayıf ve geçici ile orta kuvvette, 3 ila 4 Beaufort esecek. Deniz sakin ila biraz dalgalı olacak. Sıcaklık iç kesimlerde ve kıyılarda 21 dereceye, yüksek dağlarda 11 dereceye çıkacak.

Bu gece, ara sıra artan bulutlar olacak. Rüzgarlar çoğunlukla kuzeybatıdan kuzeydoğuya zayıf, 3 Beaufort ve deniz sakin ila biraz dalgalı olacak. Sıcaklık iç kesimlerde 5 dereceye, kıyıda 9 dereceye ve yerel olarak don oluşmasının beklendiği yüksek dağlarda 2 dereceye düşecek.

Perşembe günü hava parçalı bulutlu olurken, adanın batı yarısında münferit bir fırtına dışında öğle saatlerinden sonra yerel yağmur bekleniyor. Troodos’un en yüksek zirvelerine kar veya sulu kar yağabilir. Cuma günü hava parçalı bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak yağış bekleniyor. Troodos’un en yüksek zirvelerinde öğlene kadar kar veya sulu kar yağması olasıdır.

Cumartesi günü hava çoğunlukla açık olacak, ancak zaman zaman yerel olarak artan bulutlar gözlemlenecek.

Sıcaklık Perşembe ve Cuma günleri kademeli olarak biraz düşecek, ancak yine de ortalama iklim değerlerinin üzerinde kalacak. Cumartesi günü önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Tepki göster
Bayıldım
3
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar