Triatlona “sponsor” dopingi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Ocak 28, 2023
Spor

Triatlona “sponsor” dopingi

Triatlona “sponsor” dopingi

Avrupa Şampiyonası seçmelerinin yapılacağı Kaplıca Olimpik Triatlon Yarışı’na Metgin Ltd. sponsor oldu

Mustafa ŞENAL


Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonu’nun Metgin Ltd. sponsorluğunda 26 Haziran Pazar günü düzenleyeceği Arko Olimpik Triatlon Yarışması’nın tanıtımı dün yapıldı.
Federasyon başkanı Ahmet Çelik; Kaplıca’da yer alacak ve saat 08.00’de başlayacak olan yarışmanın 1500 metre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşudan oluştuğunu açıklayarak müsabakanın aynı zamanda Alanya’da haziran ayında gerçekleşecek Avrupa Şampiyonası’nın seçmesi olacağını belirtti.
Ahmet Çelik, Kaplıca’daki Olimpik Triatlon Yarışı’na 50’ye yakın sporcunun katılmasını beklediklerini açıkladı.

“Spor ve kültüre olan katkılarımız devam edecek”

Metgin Ltd. Direktörü Engin Yeşilada, zor bir spor dalı olduğu için triatlona sponsor olduklarını açıklayarak sosyal sorumluluk çerçevesinde spor ve kültüre katkı koymaya devam edeceklerini açıklayarak şunları söyledi:
“Metgin Ltd. olarak sosyal sorumluluk çerçevesinde birçok faaliyetler imza atıyoruz. Son olarak da ülkemizin şartlarına uygun olan Triatlon sporuna katkıda bulunmak amacı ile ve Avrupa Şampiyonası seçmelerine sponsor olarak katkıda olmak istedik. Triatlon oldukça güç bir spor dalı. İnsanın sadece kendisiyle değil doğayla da mücadele ettiği ve gerçekten azimli uzun süreli antrenman ve deneyim gerektiren bir spor. İnsanın sadece bedensel değil ruhsal olarak da gelişimini sağladığını düşündüğümüzden dolayı bu sponsorluğumuzda triatlon seçtik. Gerek triatlon gerekse diğer spor dalarına sadece spor değil kültürel olarak da sponsor olmalarına katkı yaptığımızda umuyorum.
Federasyona katkılarımız var. Onu dışında sporculara ve basın mensuplarına yapacağımız düzenlemelerle toplamda on bin lira katkıda bulunacağız.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar